04.09.2017

Mupo: Pooled kontrollitud toitlustusasutustest on eksinud jäätmekäitluseeskirjade vastu

Täna varahommikul korraldas Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet koostöös Eesti Keskkonnateenused ASiga reidi vanalinna toitlustusasutustes. Reidi eesmärk oli kontrollida kuivõrd hoolikalt tegelevad vanalinna toitlustusasutused jäätmete liigiti sorteerimisega.

Suvisel turistiderohkel perioodil saabusid munitsipaalpolitseile esimesed signaalid, et pärast konteinerite tühjendamist on tänavatel loikudena maas vedeljäätmeid ja nõrgvett, mis on tekkinud seetõttu, et biolagunevad jäätmed paigutatakse olmejäätmete mahutisse. Probleemile juhtis tähelepanu nii Tallinna Kommunaalamet, kes peab pidevalt vanalinnas reostust likvideerima, kui ka jäätmevedaja ise.

 „Tänasel reidil kontrollisime umbes 25-30 objekti, millest probleemid olid umbes pooltel. Peamised rikkumised seisnesid selles, et jäätmeid ei olnud sorteeritud liigiti vaid kõik olid paigutatud kokku olmemahutisse,“ rääkis reidil osalenud Munitsipaalpolitsei kesklinna tugipunkti peainspektor Jaanus Kivi. Tema sõnul on enamus rikkujaid vanalinna toitlustusasutused -  restoranid, baarid ja pubid. Kurvastav on asjaolu, et rikkujate seas on mitmed tuntud ja tunnustatud toitlustuskohad, kellelt ootaks märksa korrektsemat ja hoolikamat suhtumist.

 „Positiivseks eeskujuks toon restorani Olde Hansa, kus kõik oli tipp-topp korras – konteinerite ümbrus puhas, jäätmed liigiti sorteeritud ja olemas oli lausa kolm biomahutit, mis sisaldasid tõepoolest vaid biolagunevaid jäätmeid.“

 Kivi sõnul võetakse rikkujad väärteomenetluse korras vastutusele, sest enamikes asutustes on eelnevalt kohal käidud ning puudustele tähelepanu juhitud. „Kui olukord nõuab, siis kindlasti korraldame sarnaseid reide veel,“ ütles peainspektor. „Samas suvine periood on läbi, probleem on aga eriti teravalt üleval just suvisel perioodil, mil linnas on rohkem turiste.“

DSCN6342.JPG