19.04.2018

Mupo autopark täienes teisaldusautoga

Täna täienes Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti autopark uue sõiduki võrra – ameti käsutuses on nüüdsest teisaldusauto.

Munitsipaalpolitsei ameti juhataja Toompere sõnul hakatakse teisaldusautot kasutama siiski vaid äärmusliku meetmena, kui sõiduki parkimine takistab oluliselt liiklust või kui sellega kaasneb oht kaasliiklejatele. Esmalt püütakse ühendust saada valesti parkinud sõiduki juhiga ning palutakse tal oma auto ümber parkida. Kui see ei õnnestu, alles siis sõiduk teisaldatakse.

„Näiteks mõni päev tagasi oli kesklinnas üks sõiduk pargitud vales kohas nii, et viis liinibussi pidid pikka aega ootama, kuni liikuma said. Sellisel puhul on meil võimalik kiirelt reageerida ja appi tulla“, ütles ta.

Toompere sõnade kohaselt, massilist teisaldust amet kindlasti tegema ei hakka. „Kui tulebki väljakutse või avaldus, kus soovitakse sõiduki teisaldamist, siis esmalt hindab olukorda ametnik kohapeal ja teeb otsuse, kas antud juhtumil on teisaldus otstarbekas või mitte. Kindlasti ei hakka me sõidukeid teisaldama juhul, kus teisi liiklejaid oluliselt ei takistata ja ohtlikku olukorda parkimisega ei tekitata. Nendel puhkudel karistame rikkujat rahatrahviga“.

Kui aga sõiduk teisaldatakse, siis teavitatakse sellest esmalt politseid. Mupo teisaldab sõidukid Rävala puiestee Europarkla parklasse ning alustab väärteomenetluse, mille korral on maksimaalseks rahatrahviks 40 eurot. Sõiduki kättesaamiseks tuleb tasuda ka parkla parkimistasu. Teisaldusautot näeb linnapildis alates tänases ja seda hakkab munitsipaalpolitsei patrull oma igapäevatöös kasutama.

 

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet