02.01.2019

Mupo hoiatab libeduse ja ohu eest sõiduki parkimisel

Tallinna munitsipaalpolitsei hoiatab, et tugevad tuuleiilid on linnas tekitanud juba hulgaliselt pahandusi. Korrapidajale on tehtud kõnesid nii murdnud puudest ja okstest kui ka ümber kukkunud reklaamtahvlitest. Samuti on külmakraadid muutnud kõnniteed ohtlikult libedaks.

„Varasemate aastate kogemus näitab, et sõidukiomanike ohutunne ei ole piisavalt kõrge,“ ütles Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere. „Meie soovitus on auto parkida parkimismajja või selle võimaluse puudumisel piisavalt kaugele suurtest ning vanadest puudest ja tormituule tõttu lenduda võivatest objektidest - nagu ajutised liikluskorraldusvahendid, reklaamtahvlid, pooleliolevad või remonditavad ehitised, halvas seisus olevad katused jne. Kuna Tallinnas käib hoogne ehitustegevus, siis tasub ehitajatel selle pilguga üle vaadata ka oma pooleliolevad tööobjektid“. 

Mupo soovitab raskeid ilmastikuolusid arvestades liigelda linnas äärmiselt ettevaatlikult. Meeldetuletuseks kinnistuomanikele - kindlasti tuleb esimesel võimalusel ära teha libedusetõrje kinnistu juurde kuuluval puhastusalal.