01.11.2016

Mupo inspektorid ja Mutionu lasteaia lapsed ehtisid koos kolm helkuripuud

Täna hommikul abistasid Mutionu lasteaia mudilased Munitsipaalpolitsei Ametil ehtida kolm helkuripuud. Helkuripuud on kindla eesmärgiga valitud Paldiski mnt 48a valgusfooridega reguleeritud, kuid suhteliselt keerulise ülekäigu juures. Helkuripuu eesmärk on juhtida laste ja ka täiskasvanute tähelepanu sellele, et meie pimedas sügises tuleb end märgatavaks teha, ära hoidmaks võimalikke õnnetusi.

Enne tööle asumist uurisid inspektorid lastelt, kas neil endal on helkurid ja milleks neid üldse vaja läheb. Laste ja nende kasvatajate kiituseks tuleb öelda, et lapsed teadsid kõiki vastuseid. Siiski tuli ka paarilt lapselt vastus, et nende emal või isal helkurit pole. Mure sai lahendatud ja helkurid lastele kaasa antud. Tänutäheks sai iga väike abimees endale Lumeleopard Lauri pildiga õhupalli ja maitsva mahlajoogi.

 „Vahel juhtubki nii, et laps õpetab hoopis oma vanemaid, mitte vastupidi. Meie soov on, et kõik lasteaia ja koolilapsed saaksid helkuri ja kui vaja siis mitu, et ei oleks vaja ühe jope või mantli küljest teise külge kinnitada,“ ütles Mupo heakorra- ja noorsootöö sektori juht Christel Sootla. „Samuti jätkuvad meie möödunud aastal alguse saanud ennetusele suunatud liiklustunnid lasteaedades ja raamatukogudes“.

Sootla  sõnul sai kampaania  alguse juba hommikul 7.30, mil Mupo noorsootöö sektori töötajad kontrollisid Pääsküla gümnaasiumi koolilaste helkurite olemasolu ning selle puudumisel jagasid neid lastele. „Vastuvõtt väga positiivne ja jagatud sai päris palju helkureid,“ ütles ta. Järgmisel nädalal minnakse samalaadse üritusega Lasnamäele ning seejärel jälgitakse koostöös politseiga kahe nädala jooksul kahte ohtlikku ülekäigurada – Endla tn  90 ja Vilde tee „Kaja“ bussipeatuse juures.

 Helkuri puudumisel jagavad neid soovijatele ka mupo patrullid ja ühistranspordis sõiduõigust kontrollivad piletipatrulli inspektorid. Kokku on mupol plaanis sellel sügis-talvel jagada lastele 3000 helkurit. Seega – helkur igale lapsele!