07.06.2018

Mupo ja G4S: Tallinna avalikud rannad on valmis supelhooajaks

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet on alates sellest suvest vastutav turvalisuse eest linna viies avalikus supelrannas – Pirital, Kakumäel, Stroomis, Harku järvel ja Pikakaris. Selleks, et leida kvaliteetset partnerit, korraldas linn hanke, mille võitis firma G4S. Eile käisid mupo, linnaosa ja G4S-i esindajad ise rannavalvepunktides kohal, et veenduda, kas kõik on suplushooajaks valmis ja et vetelpäästjatel oleks olemas kõik vajalik, et heal tasemel vetelpäästeteenust tagada. Koos arutati ka võimalike murekohtade üle avalikes randades.

Selgus, et igas supelrannas on oma spetsiifika – kui Pirital ollakse eelkõige kimpus koeraperemeestega, kes vaatamata keelavatele siltidele tulevad randa oma lemmikutega, siis Stroomi puhul oli eelkõige probleemiks grillijad rannalähedases Merimetsas. Nii Pirital kui ka Stroomis on eraldi märgistatud alad surfaritele, kes on mures nende inimeste pärast, kes kipuvad surfialal vette minema ning mitte ainult ei sega veesportlasi vaid seavad end ise potentsiaalsesse ohtu. Pirital kipuvad aga surfarid trügima neile mitte lubatud aladele.

Kõikides randades on aga üks suur probleem ja seda üldse mitte rannas vaid hoopis selle lähiümbruses - nimelt on igal aastal soojade ilmade saabudes randades tegemist tõelise parkimiskaosega, mida mupo patrullid ohjata püüavad.

Üldiselt olid aga kõik rannad suvitajate vastuvõtuks hästi valmistunud. Homme toimub G4S vetelpäästjate suurõppus, kus kõik Tallinna  randades valvavad vetelpäästjad harjutavad koostööd ning varem omandatud tarkusi Pirita jõel ja merel pinnaltpäästmise aktsiooni käigus.

 Seega – ilusat suve ja tähelepanu kõigi reeglite järgimisel!

DSC07154.JPG

Uudise rubriigid: