26.04.2018

Mupo: ka väiksemahuliste ehitustööde puhul tuleb taotleda luba

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet juhib tähelepanu, et ka hoone soojustamiseks ja katuse vahetusteks - olenevalt hoone suurusest – tuleb ehitustööde jaoks taotleda vastav luba.

Näiteks, kui töö käigus muutub materjal -  saepuru asemele paigaldatakse penoplast/kivivill või eterniidi asemele plekk/kivi- tuleb taotleda luba. Millist luba igal konkreetsel juhul vaja läheb, saab vaadata riigiteatajast ehitusseadustiku lisa 1 tabelist. Lubade taotlemine käib läbi ehitisregistri.

 „Paljud inimesed ei ole teadlikud, et vastavalt ehitusseadustikule on ka väiksemamahuliste tööde puhul vajalik vastav luba. Samad nõuded kehtivad ka kortermajade puhul. Luba ei ole vaja, kui tegemist on kuni 20 m2 suuruse elamu teenindamiseks vajaliku hoonega.“ selgitas mupo ehitusjärelevalvega tegeleva menetluse ja piirkonnatöö osakonna peainspektor Andreas-Hannes Tamm. „ Kõhkluste puhul on alati kasulik eelnevalt nõu pidada spetsialistiga“, kas siis Tallinna Linnaplaneerimise Ameti või Munitsipaalpolitsei ehitusmenetluse inspektoriga.

Ainuüksi 2017 aasta jooksul alustas mupo 109 väärteomenetlust ebaseadusliku ehitamise kohta, millest umbes üle poolte on lõppenud rahalise karistusega.

 

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet