19.11.2017

Mupo kudus kingivaiba viimast juppi täpselt 100 päeva enne EV 100 juubelisünnipäeva

Täpselt 100 päeva enne Eestimaa juubelisünnipäeva käisime Vabaõhumuuseumis, et kududa oma parmad soovid kingivaiba sisse.

Eilse lõunavaheaja veetis mupo rahvas Vabaõhumuuseumis, et teha omapoolne panus EV 100 vaiba kudumisel. Jaole saadi viimasel hetkel, sest EV-le kingitav 100 m pikkune vaip on peaaegu valmis ja puudu on vaid kaheksa meetrit. Kudumisjärg oli eilseks jõudnud Viru-Jaagupi kihelkonnamustri kätte.

 IMG_8230.JPG

Ainsa meeste esindajana oli vaid paar nädalat mupos töötav Vladislav. Tema sõnul on kahju, et vene keelt kõnelev kogukond on säärasest vahvast ettevõtmisest vähe teadlik. "Vägai vinge, mulle meeldis! Ma olen päris kindel, et see kõnetaks väga paljusid siin elavaid ja teist keelt emakeelena rääkivaid eestimaalasi. See oleks uhke asi, mis meid sellise ees ootava sündmuse puhul kokku tooks ja seoks," arvas noormees. Igatahes Kolu kõrtsis lõunatanud, Venemaalt pärit paarikümne-inimeseline seltskond seadis end mupokate järel elavasse järjekorda, et ka omapoolne panus EV kingitusse anda. 

 

Need, kes parasjagu kudumistelgede taha ei mahtunud, valmistasid ette materjali järjekorda ootavatele kudujatele. Elevust jätkus ja mitmele kudujale tekkis tõsine hasart endalegi koju kangasteljed soetada.