26.06.2017

Mupo palub abi: Pirita-Viimsi kandis liigub ohtlik, inimesi ründav koer

Pirita-Merivälja-Viimsi kandist laekub teateid agressiivsest koerast, kes ründab ootamatult.

Viimane teade ja avaldus pildil oleva koera rünnakust laekus Munitsipaalpolitseile täna. Vahejuhtum ise leidis aset jaanipäeval Väina-Viimsi tee ristmikul, kus koer ründas jalgrattasõidul olnud meest ja tema 6 aastast tütart.

„Jõudsime Meriväljal Väina ja Viimsi tee ristmikuni, kui märkasime suurt vabalt kulgevat koera, kes liikus meie poole. Jäime seisma, tulime jalgratastelt maha, jälgides samal ajal koera liikumist,“ kirjutab avalduse teinud kannatanu, väiketüdruku isa.

Edasi toimus kõik väga kiiresti – koer lähenes ja ründas.

„Suutsin ennast paigutada koera ja lapse vahele nii, et rünnatuks osutusin (õnneks!) mina. Kukkusin ja tegin valju häält, mille peale koer lasi lahti. Seejärel tõusin ja ratast meie vahele jättes, tõrjusin looma,“ kirjeldas mees olukorda.

Väidetavalt on sama koer rünnanud inimesi ka mujal lähikonnas s h väikest poissi Jussi õlletoa lähedal.

Munitsipaalpolitsei Pirita tugipunkti inspektor Anne Järve on hetkel piirkonnas koera otsingul. Järve sõnul on tegemist vägagi alarmeeriva olukorraga, sest mõlema juhtumi puhul on episoodis osaline ka väike laps, kelle psüühikale jätab koerarünne sügava haava, mis ei pruugigi lõplikult paraneda.

Järve lisas, et koeraomanik ei pruugi teadagi, et tema koer on põhjustanud raskeid ründeid. „Koerad on erinevad, pole üldse välistatud, et kui koeraomanik koju tuleb, on lemmik kenasti kohal ja pai nägu ees. Niipea, kui omanik kodust lahkub, on ka peni väljas ja pahategusid tegemas. Selliseid juhtumeid on minu tööloleku ajal ette tulnud“.

Kui Te näete piltidel olevat koera, palun helistage Varjupaikade MTÜ Tallinna loomade varjupaika tel 5 141 431 või Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti korrapidajale 14 4 10 (24/7).

Koera omanikul võtta koheselt ühendust Munitsipaalpolitsei korrapidajaga tel 14410 või Pirita tugipunkti inspektori Anne Järvega tel 53007449.