26.03.2018

Mupo soovitab: sõiduki müük tuleb fikseerida ning sõiduk ümber registreerida

Selleks, et ära hoida ebameeldivaid üllatusi, soovitab Munitsipaalpolitsei auto-müügi lepingud korrektselt vormistada ja auto ümber registreerida. Ebameeldivate olukordade illustreerimiseks toome kaks õpetlikku näidet.

Mupo poole pöördusid Mustamäe elanikud, et avalikus parkas võtab hinnalist parkimisruumi auto, mida polnud aastaid  kasutatud ning mis aja jooksul oli muutunud romuks. Mupo ametnikud jõudsid pärast pikemaid otsinguid auto omanikuni, kes teatas, et ei ole autost huvitatud ning lubas selle utiliseerida, mida ka tegi. Mõni nädal hiljem ilmus välja aga nördinud mees, kelle sõnul just tema on auto tegelik omanik. Selgus, et tänaseks surnud auto esmaomanik, müüs oma auto edasi uuele omanikule.  Uus omanik müüs selle mõne aja möödudes edasi kolmandale isikule, kuid nagu hiljem selgus, jäid kõik vajalikud dokumendid vormistamata. Kui autost ilma jäänud mehel soovitati koos ostu-müügi lepinguga pöörduda utiliseerimisfirma poole, et saada kätte auto utiliseerimisest saadud raha, ei olnud omanikul ostu-müügi lepingut ette näidata ning nii oli mees ilma nii rahast kui autost.

 

Teise juhtumil olid samuti peale ostu-müügi lepingut jäänud tegemata ümberregistreerimine. Kuna sõiduk oli vana omaniku nimel, siis lasi ta sõiduki utiliseerida. Pärast seda ilmus välja ostu-müügi lepinguga sõiduki omandanud omanik, kes olevat pikemat aega viibinud haiglas. Mees oli sõiduki korda tegemiseks ostnud hulga varuosi ja otsustas pärast haiglast koju saamist remonttöödega peale hakata. Paraku oli auto registrijärgne omanik laskunud sõiduki ära viia. Ka siin olid vajalikud toimingud tegemata jäänud.

 

Samalaadsete olukordade vältimiseks soovitab mupo, ostu-müügi leping korrektselt vormistada ning sõiduk ümber registreerida. Vastavalt Liiklusseaduses sätestatud nõudele: Registriandmete muutmiseks peab mootorsõiduki ja selle haagise omanik või tema esindaja või muu õigustatud isik esitama Maanteeametile nõuetekohase taotluse viie tööpäeva jooksul andmete muutumisest arvates.

 DSCN9934.JPG