02.05.2017

Mupo uus suund – rohkem selgitustööd ja vähem karistamist ühistranspordis – andis drastilisi tulemusi

Täna tehti Munitsipaalpolitsei ameti juhtkonna koosolekul kokkuvõtteid aprillikuust. Aprillist alates lähtub Mupo piletipatrull oma töös põhimõttest – rohkem selgitustööd ja vähem karistamist.

Põhimõtteline muudatuse suund oli piletipatrulli puhul drastiliselt märgatav. Kui jaanuaris alustati ühistranspordi seaduse rikkumise alusel 604, veebruaris 530 ja märtsis 698 menetlust, siis aprillis oli vastav number vaid 194.

Samas saadeti valideerima 1124 ja piletit ostma 587 reisijat.

Munitsipaalpolitsei ameti juhi Aivar Toompere sõnul on mupo  mitmekordistanud kontrollitavate busside ja reisijate arvu. Piletita või valideerimata kaardiga reisijale pakutakse aga võimalus kaart valideerida või soetada bussijuhilt pilet. „Sellega suuname inimesi õiguskuulekamale käitumisele. Tänu sellisele lähenemisele laekub linna eelarvesse piletitulu rohkem ja transpordiamet saab reisijate liikumise kohta tõesemad andmed,“ ütles Toompere. „Meie eesmärk ei ole inimesi iga hinna eest karistada vaid anda neile võimalus rikkumine lõpetada ja käituda õiguskuulekalt“.

 Kokku kontrollis piletipatrull aprillis 906 ühikut ühistransporti: 473 bussi, 151 trolli ja 282 trammi. Kontrollitud reisijate arv oli  28 180.