24.10.2018

Mupos töövarjuks olnud noored ei kujutanud ette, et erinevaid probleeme linnas niivõrd palju lahendada tuleb

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametis oli täna omaette põnev päev – mupo ametnike tööd jälgis neli töövarjuks tulnud noort inimest.

Ameti juhataja Aivar Toompere töövari Kristina Tallinna Arte gümnaasiumist pidi kaasa tegema terve päeva koosolekuid – alates ametite juhatajate töökoosolekust kuni Tallinna Linnavalitsuse istungi ja keskkonnaameti koosolekuni, kus räägiti lehepuhurite kasutamisest linnaruumi koristamisel. „Muljeid oli palju ja kõigest aru ei saanudki – liiga palju keerulist infot ühe korraga,“ tegi tütarlaps kokkuvõtte. 

Karoliina Saue koolist oli oma päevaga väga rahul: „Vaatasime autoromusid ja kontrollisime kolemaju Põhja-Tallinnas. Ühele ilma rihmata suure koeraga jalutanud koeraomanikule tegime suulise märkuse – kohe pandi koer rihma otsa. Ühe väärteoprotokolli koostasime ka“.

Keitlin  Rocca al Mare koolist tutvus üldosakonna tööga, käis ameti kantseleitarvete varu täiendamas ja lõpuks kattis ka töövarjudele kohvilaua. Pirita tugipunktis töövarjuks olnud Carmen Saue gümnaasiumist sai ettekujutuse kuivõrd keerukas on parkimisega Pirital ja seda eeskätt lasteaedade ja koolide vahetus läheduses. „Saime kuulda, et lasteaia mudilased ei saanud eile oma lõunasööki kätte, sest valesti parkinud autod blokeerisid toitlustusauto ligipääsu“!

Kokkuvõtteid tehes jäid noored oma päevaga väga rahule – „Põnev oli! Ei kujutanud ette, et nii palju probleeme linnas on ja et just Mupo nendega tegeleb“.

„Loodame, et kõik said teadmisi juurde ja selline töövarjutamine on kasulik mõlemale poole. Minu töövari ammutas teadmisi mupost ja sai osa minu tööpäevast, mina omakorda sain end kurssi viia noorte elu-oluga“ ütles Aivar Toompere päeva lõpetades. 

Kokkuvõtet noorte töövarjupäevast näete esmaspäeval, 29. oktoobril kell 21.15 Tallinna TV saates Korrakaitse raport.

Uudise rubriigid: