09.09.2016

Mürakaru lasteaia ruumid said Eesti sisearhitektide toel uue näo

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL), Tallinna Haridusamet ja partnerid on alustanud koostööd, et aidata parandada Eesti lasteaedade ruumilist keskkonda. 9. septembril kell 16.00 avatakse esimesed ühistööna valminud ruumid Tallinna Mürakaru Lasteaias.

ESL liikme, sisearhitekti Kristi Prinzmanni kavandi järgi renoveeriti Mürakaru lasteaias Lincona, Fagerhulti, Bauhofi, AkzoNobeli abiga kolm rühmaruumi.

Projekti üks eestvedajatest, ESL juhatuse liige Ivi-Els Schneider leiab, et lasteasutuste puhul pole sisekujundus ainult maitse ning esteetika küsimus, vaid ebasobiv materjal võib olla lastele ebaturvaline või isegi ohtlik. „Väga tähtis on, millises keskkonnas meie tulevik areneb, sisearhitektidena oleme uurinud ruumi mõju inimesele ja teame, kui oluline on see väikelaste arengus,” rääkis Schneider.

Missiooniga alustati 2014 sügisel, kui ESL ja Lincona tellisid lasteaedade seisukorra kohta üleriigilise uuringu, milles osales 229 lasteaeda. Nende hulgast loositi kolm lasteaeda (Pärnus, Hallistes ja Aseris), kuhu Lincona paigaldas uue põrandakatte.

ESL hea koostöökogemus Linconaga andis tõuke missiooniga jätkata ning nüüd on kaasatud mitu uut partnerit, kelle abiga tehtigi korda Mürakaru lasteaia rühmaruumid. Seekord said ruumid terviklahenduse – sisekujunduse kavandas sisearhitekt Kristi Prinzmann, värvidega toetas AkzoNobel, remonditöödega abistas Bauhof ning lastesõbralikud ja naturaalsed linoleum põrandakatted paigaldas Lincona. Valguslahenduse tegi Fagerhult, kes muuhulgas mõõdistas ruumi valgusolukorra enne ja pärast uusi valgusteid.

Fagerhult nendib valgustuseksperdina, et valguse mõju inimeste tervisele ja heaolule on tugevalt alahinnatud. „Erinevad uuringud on näidanud, et õige valgustus parandab õppeedukust, enesetunnet ja meeleolu,” selgitas võtmekliendi haldur Mihkel Viks.

Tallinna Mürakaru Lasteaia remondi käigus tõdeti, et vaatamata abivalmitele ja heldetele koostööpartneritele kõigi abivajajateni ei jõuta, kuid koostöös Tallinna Haridusametiga plaanitakse teavitada lasteaiajuhte ning vahendada sisearhitektide ja partnerite kontakte, kes on valmis õppeasutusi remondi küsimustes nõustama.

„Soovime hajutada eelarvamusi, et sisearhitekti nõu on kallis või sellega kaasneb ilmtingimata projekti kavandamine. Sageli võib professionaalide kaasamine tähendada hoopis säästlikumat ja nutikamat lahendust,” ütles Eesti Sisearhitektide Liidu tegevjuht Liivi Haamer.

ESL eestvedamisel ja tihedas koostöös interjööri- ja ehitusettevõtetega pakutakse lasteaedade juhtidele professionaalset nõu ruumide sisekujunduses, remontimisel ja vahendatakse lasteaiajuhtidele spetsialistide kontakte.

Esimese Tallinna lasteaia värskelt remonditud ruumid avatakse ja heade kavatsuste lepe sõlmitakse 9. septembril Mürakaru lasteaias, V. Reimani 3 kell 16.00.

Fotokaust enne-ja-pärast remonti. (Autor Raul Mee) 

Mürakaru enne remonti Foto Raul Mae.JPG Mürakaru pärast remonti Foto Raul Mae.JPG

Videoklipp

Lisateave

Liivi Haamer
Eesti Sisearhitektide Liit
Tegevjuht
Tel 53422522
liivi@esl.ee
www.esl.ee

Sven Ersling
Lincona
Juhatuse liige
Tel: 6 103 717 või 5158688
sven.ersling@lincona.ee
www.lincona.ee

Uudise rubriigid: