15.09.2020

Mustamäe Humanitaargümnaasiumi direktor Tatjana Lüter andis tõrviku üle Viktoria Shapovalovale

Eile, 14. septembril oli Mustamäe Humanitaargümnaasiumis ühtaegu nii nostalgiast tulvil kui ka rõõmsa tuleviku ootust täis päev: kooli kauaaegne direktor, õppeasutust 28 aastat juhtinud ja lausa legendiks kujunenud Tatjana Lüter andis oma tööposti üle uuele koolijuhile Viktoria Shapovalovale.

Pidukõnedes meenutati olnud aegu, kooli saavutusi, kõiki neid aastakümneid täis rõõme ja muresid – ning vaadati julgesti tulevikku.
„Lapsed on elu lilled, kuid selleks, et nendest kasvaksid magusad viljad, on neil tarvis tarka ja hoolitsevat hoidjat. Tatjana Lüter on just selline Õpetaja. Ta on töötanud Mustamäe Humanitaargümnaasiumis 43 aastat (sellest 28 aastat direktorina) ja üles kasvatanud mitu põlvkonda tublisid, haritud ja edukaid inimesi. See pole mingi liialdus – just nimelt Tatjana Lüter on teinud sellest koolist Eesti ühe tugevaima vene gümnaasiumi,“ ütles oma kõnes Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.
„Meie koolis õpivad Eesti parimad õpilased ja õpetavad parimad õpetajad,“ kiitis oma õpilasi ja kolleege hüvastijätukõnes Lüter.
Sümboolseks tänutäheks kauaaegse koolidirektori pühendunud töö eest kinkis Mustamäe Linnaosa Valitsus Tatjana Lüterile oma puu – magusa pihlaka istiku, mille ta siis – pannes alust uuele kaunile traditsioonile – kooliõuele istutas.
„Paljudes kultuurides on pihlakas hoolivuse ja abivalmiduse sümboliks. Kõige selle sümboliks, mida Te olete pikkade koolis töötatud aastate jooksul andnud tuhandetele lastele. Pihlakas on samuti üks ilusamaid puid meie kliimavööndis. Ja see puu – Teie puu – rõõmustab selle kooli õpilasi ja õpetajaid oma iluga ja tuletab Teid meelde veel palju-palju aastaid. Suur tänu Teile!“ tänas Laats oma liigutava tänukõne lõpus legendaarset koolijuhti.
Tuhat tänu, proua Tatjana Lüter, ning ohtrasti julgust ja pealehakkamist, Mustamäe Humanitaargümnaasiumi uus direktor Viktoria Shapovalova!
Mustamäe tänab.

Uudise rubriigid: