30.11.2016

Mustamäe Lasteaedade IX Tantsufestival

23. novembril toimus Mustamäe Kultuurikeskuses taas tantsufestivalil, kus osales kaheksa lasteaeda, kokku ligi 120 last ja 9 juhendajat. Festivali juhtis 9. hooaega rahvatantsu tantsiv Maria, žüriisse kuulusid Svjatoslav Jushkov, Katrin Kruuse, Kristina Raja.

Päeva alustasid saatuse viperuste tõttu Itaalia rahvatantsu tantsivad tüdrukud Delfiini lasteaiast, kes tutvustasid meile võõramaist muusikat ja tantsu. Itaaliast sattusime Mutionu peole, kes näitas, mida kõik tema sõbrad Lehola lasteaiast oskavad teha! Aga otse loomulikult olid jänesed Mooniõie lasteaiast järsku kõige edevamad ja pidid tantsu üles kiskuma ja oma porgandeid eksponeerima! Kuna kõigil oli tuju juba niigi lõbus, näitasid Allika lasteaialapsed meile ühte lõbusat tantsu, mis kinkis meile hea tuju, palju naeratusi ja liikumisrõõmu! Suurel laval näitasid Pallipõnnikad nimevääriliselt, kuidas nemad pallidega ümber oskavad käia. Sinilinnu lasteaialapsed aga ei suutnud enam päeva lõppu oodata ja sõid laval rahumeeli õunu, mis olid veel täiesti rohelised! Hapusid nägusid aitas leevendada Sõbrakese lasteaed, kes näitas meile kõigile, kuidas sõprus võidab kõik ja esitasid väga armsa tantsu nimega „Kalli-kalli“, mis oli täis sooje kallistusi laste vahel.

Lõpetuseks kutsus Tammetõru lasteaed tantsuks kohale aga haikalad, kes tahtsid väikseid kalasid ära süüa, kuid pidu lõppes õnnelikult – kedagi ei söödud ära!

 

Eripreemiad
Allika lasteaed – lõbusaim tants

Delfiin – rütmilisim tants

Lehola – „Kirju-mirju“ eripreemia

Mooniõied – parim tants

Pallipõnn – originaalseim tants

Sinilind – ettevalmistatuim tants

Sõbrake – parim paaristants

Tammetõru – parim lavastus ja kostüümid

 

lasteaedade tantsufestival.jpg