02.11.2021

Mustamäe Linnaosa Valitsus jagab linnaosa elanikele tasuta maske

Tuletame meelde, et Mustamäe Linnaosa Valitsus jagab ka tänavu sügisel paljulapselistele peredele, üksikvanematele, pensionäridele ja sissetulekust sõltuvat toetust saavatele mustamäelastele tasuta meditsiinilisi maske.

Alates esmaspäevast, 25. oktoobrist hakkasid kehtima Vabariigi Valitsuse täiendavad meetmed koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks ja haiglate ülekoormuse vähendamiseks. Sealhulgas tuleb kanda maske ning enam ei piisa senisest suu ja nina katmisest salli või mõne muu tekstiiliga. Lisaks andis valitsus tungiva soovituse kanda alates 12. eluaastast maske ka korraldatud tegevuste puhul – näiteks kinos, teatris, kontserdil –, kus kontrollitakse vaktsineeritust või haiguse läbipõdemist. Koroonaviiruse levikut takistavad ainult meditsiinilised või nendega võrdsustatud maskid, mistõttu on soovitatav kasutada üksnes neid.

Kui maski kandmine on lihtne ja tõhus meetod nakkuse leviku pidurdamiseks ja sellega saavad kõik aidata kaasa normaalse olukorra võimalikult kiirele taastumisele, siis mõnede ühiskonna gruppide jaoks on maskide ostmine koormav lisaväljaminek.

Seepärast panustab ka linnaosavalitsus omalt poolt sellesse, et maskid oleksid võimalikult paljudele kättesaadavad ja leiaksid kasutamist kõikides rahvarohketes kohtades

𝗠𝘂𝘀𝘁𝗮𝗺𝗮̈𝗲 𝗟𝗶𝗻𝗻𝗮𝗼𝘀𝗮 𝗩𝗮𝗹𝗶𝘁𝘀𝘂𝘀 𝗽𝗮𝗻𝗲𝗯 𝗼̃𝗹𝗮 𝗮𝗹𝗹𝗮 𝗷𝗮 𝘁𝗮𝗮𝘀𝗸𝗼𝗿𝗱 𝗷𝗮𝗴𝗮𝗯 𝘁𝗮𝘀𝘂𝘁𝗮 𝗺𝗮𝘀𝗸𝗲:
• 𝗽𝗮𝗹𝗷𝘂𝗹𝗮𝗽𝘀𝗲𝗹𝗶𝘀𝘁𝗲𝗹𝗲 𝗽𝗲𝗿𝗲𝗱𝗲𝗹𝗲 (𝟯 𝗷𝗮 𝗲𝗻𝗮𝗺 𝗹𝗮𝘀𝘁 𝗽𝗲𝗿𝗲𝘀) - 𝟮 𝗽𝗮𝗸𝗸𝗶 (𝟱𝟬 𝘁𝗸 𝗺𝗮𝘀𝗸𝗶 𝗽𝗮𝗸𝗶𝘀)
• 𝘂̈𝗸𝘀𝗶𝗸𝘃𝗮𝗻𝗲𝗺𝗮𝘁𝗲𝗹𝗲 – 𝟭 𝗽𝗮𝗸𝗸 (𝟱𝟬 𝘁𝗸 𝗽𝗮𝗸𝗶𝘀)
• 𝗽𝗲𝗻𝘀𝗶𝗼𝗻𝗮̈𝗿𝗶𝗱𝗲𝗹𝗲 – 𝟭 𝗽𝗮𝗸𝗸 (𝟱𝟬 𝘁𝗸 𝗽𝗮𝗸𝗶𝘀)
• 𝘀𝗶𝘀𝘀𝗲𝘁𝘂𝗹𝗲𝗸𝘂𝘀𝘁 𝘀𝗼̃𝗹𝘁𝘂𝘃𝗮𝘁 𝘁𝗼𝗲𝘁𝘂𝘀𝘁 𝘀𝗮𝗮𝘃𝗮𝘁𝗲𝗹𝗲 𝗺𝘂𝘀𝘁𝗮𝗺𝗮̈𝗲𝗹𝗮𝘀𝘁𝗲𝗹𝗲 – 𝟭 𝗽𝗮𝗸𝗸 (𝟱𝟬 𝘁𝗸 𝗽𝗮𝗸𝗶𝘀)

𝗠𝘂𝘀𝘁𝗮𝗺𝗮̈𝗲 𝗟𝗶𝗻𝗻𝗮𝗼𝘀𝗮 𝗩𝗮𝗹𝗶𝘁𝘀𝘂𝘀 𝗷𝗮𝗴𝗮𝗯 𝗺𝗮𝘀𝗸𝗲 𝗸𝗼𝗵𝗮𝗽𝗲𝗮𝗹 (𝗘. 𝗩𝗶𝗹𝗱𝗲 𝘁𝗲𝗲 𝟭𝟭𝟴) 𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮𝗼𝘀𝗮𝘃𝗮𝗹𝗶𝘁𝘀𝘂𝘀𝗲 𝗳𝘂𝗮𝗷𝗲𝗲𝘀 𝗘 𝟴.𝟭𝟱-𝟭𝟴.𝟬𝟬, 𝗧-𝗡 𝟴.𝟭𝟱-𝟭𝟳.𝟬𝟬 𝗷𝗮 𝗥 𝟴.𝟭𝟱-𝟭𝟲.𝟬𝟬.
𝗦𝗶𝘀𝘀𝗲𝗽𝗮̈𝗮̈𝘀 𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮𝗼𝘀𝗮𝘃𝗮𝗹𝗶𝘁𝘀𝘂𝘀𝘀𝗲 - 𝗽𝗮𝗿𝗸𝗹𝗮 𝗽𝗼𝗼𝗹𝘀𝗲𝘀𝘁 𝘂𝗸𝘀𝗲𝘀𝘁.

Maskidele järgi minnes palume kaasa võtta isikut tõendav dokument ja pensionäridel pensionitunnistus.

NB! Tulles maskidele järgi annate linnaosavalitsuse töötajatele automaatselt õiguse kontrollida teie elukoha andmeid rahvastikuregistrist.
Ühtlasi palume kohapeal järgida kõiki terviseohutuse nõudeid ning olla eelnevalt veendunud, et teil puuduvad haigusnähud.

Täpsemat infot maskide jagamisest saab küsida linnaosavalitsuste infotelefonilt 645 7555.

Olge terved ja hoitud!

Mustamäe Linnaosa Valitsus

Uudise rubriigid: