02.04.2019

Mustamäe humanitaargümnaasium õppis antiikajalugu otse Olümposel

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium omandas teadmisi antiikajast otse Olümposel (Kreeka), seda tänu Erasmus+ projektile ”Open Doors – Open Minds to the Future”.

Projektikohtumisel Kreeka linnas Pirgoses osales 48 õpilast ning 10 õpetajat Kreeka, Hispaania, Portugali, Leedu ja Eesti koolidest.

Programm oli üles ehitatud nii, et õpitaks üksnes tingimustes, kus juba keskkond ise on hariv ruum. Kus veel saab õppida eri mehhanismide töötamise põhimõtteid, kui mitte Vana-Kreeka tehnoloogiate muuseumis? Või kus on parem tutvuda olümpiamängude ajalooga, kui mitte nende sünnikohas?

Rikkalik programm võimaldas õpilastel tutvuda mitte ainult Vana-Kreeka kultuuri ja ajalooga, vaid külastada ka bioloogia ja keemia laboratooriume Patra linna ülikoolis. Õpilased said näha erinevaid katseid ning tutvuda probleemidega, mille lahendamise kallal töötavad ülikooli tudengid ning professorid.

Kaheaastase projekti töö on suunatud õppeprotsessi korraldamisele väljaspool klassiruumi, mitteformaalsetes tingimustes – muuseumi ekspositsiooni baasil, hariduskeskuses, looduses ning õues.

Rahvusvahelisest kohtumisest võtsid osa Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpilased Anna Vlassov, Valentina Astapova, Erik Puulinn, Maia Golubeva ja Veronika Kornijenko ning õpetajad Julia Tsõgankova ja Aleksandra Dubjagina.

 

Aleksandra Dubjagina, Tallinna Mustamäe HUmanitaargümnaasium

Toimetas Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: