04.03.2019

Mustamäe humanitaargümnaasiumi esindus osales Erasmus+ projektikohtumisel Küprosel

18. – 22. veebruaril 2019 osales Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi (TMHG) delegatsioon Erasmus+ projektikohtumisel Stavros Gymnasium’s Küprosel.

Tegu oli projekti LTTA (Learning, Teatching and Training Activities) 4. etapiga, kus osalesid veel partnerkoolid Portugalist, Poolast, Hollandist ja Kreekast. TMHG-d esindasid Sofia Odegova 9.a klassist ning õpetajad Merle Pähn ja Irina Belokurova.

Kohtumise eesmärgiks oli süvendada õpilaste teadmisi pagulastega seotud probleemide kohta Küprosel ja kogu maailmas, panna neid kriitiliselt mõtlema, analüüsima ja järeldusi tegema, muutma nende stereotüüpe, arendada õpilastevahelist koostööd koos keeleõppega.

Iga meeskond valmistas kodutööna ette muinasjutu koos illustratsioonidega pagulaslaste kirjutatud jutustuste „Monologues across the Agean Sea. The journey and dreams of unaccompanied refugee children” põhjal, mida kohtumisel tutvustati teistele. TMHG õpilased tegid ka pagulasteemalise animafilmi. Kunsti töötoas joonistati paaristööna lõuendile pagulasteemalisi pilte kollaaži jaoks. Õpilastele esines ametnik, kes rääkis pagulasprobleemidest Küprosel ja kogu maailmas. Õpilased said avaldada oma arvamust ning esitada küsimusi ja anda tagasisidet.

Samal ajal arutlesid õpetajad projektitegevusega seotud teemadel – projektijuhid Kreekast tutvustasid ülesannet viimaseks kohtumiseks Kreekas (näidend) ning täpsustati jooksvaid küsimusi.

Vastuvõttev riik oli kohtumise põhjalikult ette valmistanud. Töine osa oli põimitud huvitava kultuuriprogrammiga – Larnaka, Limassoli ja Kakopetria ajalooliste vaatamisväärsustega tutvumine ning linnaekskursioon Nikosia vanalinnas.

Projektikohtumise viimasel päeval tutvustasid kohaliku kooli õpilased rahvuslikke sportmänge, milles said osaleda nii külalisõpilased kui ka õpetajad.

Projekti rahastab Euroopa Liidu programm Erasmus+.

Merle Pähn, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium

  

Uudise rubriigid: