08.06.2018

Mustamäe humanitaargümnaasiumi „seitsmendikud“ andsid noorematele õues tunde

5. juunil 2018 toimusid Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis õuesõppe tunnid, kus esimese ja neljanda klassi lapsi õpetasid seitsmenda klassi õpilased.

7.e klassi õpilased koostöös klassijuhataja Aleksandra Dubjagina, eesti keele õpetaja Irina Ivanova ja 1.e klassijuhataja Laine Tammelaga mõtlesid välja  ja valmistasid ette ülesanded, mida hiljem 1. ja 4. klassi segameeskonnad õues lahendasid. Õpilastest  moodustus kaheks meeskonda, kes „seitsmendike“ juhendamisel liikusid maastikul kontrollpunktidesse ja lahendasid seal mitmeid oskusi nõudvaid ülesandeid.

Ülesanneteks olid ristsõnade lahendamine, täpsusvisked, looduslike objektide leidmine, hüppenööriga hüppamine, mõistatuste mõistatamine,  joonistamine, matemaatiliste ülesannete lahendamine ning kehadest skulptuuride loomine etteantud juhiste järgi.

Koostöö nooremate ja vanemate klasside õpilaste vahel oli väga hea ja õpetlik. Nooremad õpilased olid väga rõõmsad sellise ürituse üle. Ka 7. klassi õpilased jäid oma sooritusega rahule ning lubasid veel edaspidigi väikestele midagi sellist korraldada. Päevaga jäid rahule ka kõigi kolme klassi klassijuhatajad. Selline koostöö jätkub kindlasti ka tulevikus.

 

Aleksandra Dubjagina, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpetaja

Uudise rubriigid: