16.04.2018

Mustamäe ja Põhja-Tallinna noortekeskustes avati kaasaegne virtuaalruum, moodne fotostuudio ja bändiruum

Mustamäe avatud noortekeskuses ja Põhja-Tallinna noortekeskuses avati märtsis uued ruumid, kus noored saavad nüüdsest proovida virtuaalreaalsuse prille koos harivate ja seikluslike mängudega, omandada fotograafiaoskusi kaasaegse fototehnikaga stuudios ning harrastada muusikat kaasajastatud bändi- ja muusikaruumis.

Mustamäe avatud noortekeskuse vastavatud virtuaalreaalsuse ruum pakub noortele kaasaegsete lahenduste abil võimalusi oma sotsiaaloskuste arendamiseks, õpikogemuste saamiseks ja meeskonnatööks. Lisaks on see hea viis ka silmaringi avardamiseks, näiteks karjäärivalikutes. Nii saavad noored virtuaalreaalsuse kaasabil noortekeskuses tutvuda ka põnevate erialadega. Virtuaalruumi mängudes simuleeritakse erinevaid keskkondi ja seda koos teiste noortekeskuse noortega.

Lisaks saavad noored nüüdsest Mustamäe noortekeskuse uues ja kaasaegses fotostuudios omandada fotograafiaoskusi ning õppida kasutama professionaalset fototehnikat. Koos noortega hakkab stuudios tööle ka juhendaja, kelle käe all õpitakse, kuidas luua fotoreportaaži, fotolavastusi ja tehakse tutvust fototöötlusega.

Fotod Mustamäe avatud noortekeskuse foto- ja virtuaalruumi avamisest. 
Fotode autor: Tarvo Alev

BN3A7284.jpg 

BN3A7263.jpg

Põhja-Tallinna noortekeskuses avati märtsis kaasaegsete võimalustega muusika- ja bändiruum, kus noored igapäevaselt harjutamas saavad käia. Uus ja kaasajastuatud bändiruum asub noortekeskuse katusekorrusel ning sinna on soetatud nii helitehnika, trummikomplekt, süntesaator kui ka akustilised, elektri- ja basskitarrid. Lisaks leidub bändiruumis põnevaid eksootilisi pille, näiteks, nagu djembe, vihmapill, tamburiinid ja palju muud.

Prooviruumi värskendamine sai võimalikuks tänu noorte omaalgatusele. Remonttöödeks ning tehnika ja instrumentide soetamiseks on kulunud seni kokku ligi 7000 eurot. 

Nii fototehnika hankimist ja fotograafiategevuse toimumist kui ka osaliselt bändiruumis läbiviidavaid tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Tegevused toimuvad kohalike omavalitsuste koostöögruppide Tallinna tegevussuuna raames, mida koordineerib Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Untitled design (1).jpg