19.06.2020

Mustamäe jätkab liikluse rahustamisega kvartalisisestel teedel

„Oleme viimase 3 aasta jooksul Mustamäel väga palju teid korda teinud, mis on, ühelt poolt, parandanud sõidukijuhtidele liiklustingimusi, teiselt poolt aga on tekitanud meie linnaosas uue, ootamatu probleemi.

Meie autojuhid on hakanud rohkem kihutama. Seda nii peatänavatel kui kvartalisisestel teedel. Nüüd peame tegelema kiiruse reguleerimisega,“ nendib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Tallinna linn alustas sel nädalal tänavatele liiklust rahustavate teekünniste rajamist. Kokku rajatakse pealinna tänavatele 87 asfaltbetoonist teekünnist. Oma osa saab ka Mustamäe linnaosa. Mustamäele tulevad teekünnised järgmistesse kohtadesse: Tammsaare tee 85 ja 87, Vilde tee 65, 68 ja 118, Sõpruse pst 234, Sipelga 3, Siili tn 12 ja 13a, Akadeemia tee 16, 26 ja 66 juurdesõit.

Ehitustöid teostab AS TREF Nord, tööde lepinguline maksumus linnale on ca 307 000 eurot ja tähtaeg on september 2020. Ehitustööd on liikuva iseloomuga, tööde piirkonnas kehtivad ajutised liikluspiirangud. Mustamäe Linnaosa Valitsus palub vabandust võimalike ebamugavuste pärast.

„Teekünnised paigaldatakse Mustamäele suvekuude jooksul. Loodan, et see aitab parandada liikluskultuuri meie linnaosas ja reguleerida liikluskiirust. Kahjuks unustavad meie autojuhid tihtilugu elementaarseid liiklusreegleid, nt. seda, et õuealal kehtib kiiruse piirang 20 kilomeetrit tunnis ning sedagi, et jalakäija vahetuses läheduses tohib sõiduk liikuda ainult selle jalakäija kiirusega (Liiklusseaduse § 15). Ma panen kõikidele sõidukijuhtidele südamele, et nad järgiksid liiklusseadust ja vajadusel loeksid seda mälu värskenduseks veelkord läbi,“ kommenteerib linnaosa vanem Lauri Laats.

Ohutut liiklemist, head mustamäelased!

Uudise rubriigid: