17.12.2020

Mustamäe joonistuskonkursi võitjad tähistasid auhinnapidu uisutades

Eile, 16. detsembril kell 12 olid Mustamäe jõulujoonistuste konkursi võitjad oodatud Mustamäe Uisupargis, kus abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats autasustasid konkursi võitjaid.

„Oli tore näha laste nii aktiivset osavõttu. Kauneid joonistusi oli väga palju ja selle eest suur aitäh ka laste õpetajatele, juhendajatele ning kodustele. Mustamäe Linnaosa Valitsus jätkab jõulujoonistuste traditsiooni ka järgmisel aastal,“ rõõmustas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev leidis, et koroonaajal on selliseid traditsioonilisi üritusi väga vaja, sest need sisendavad usku, et elu läheb kõigest hoolimata edasi.
"Vaadates seda, kui palju lapsi võtab nendest konkurssidest osa, siis näeme, et üritus on tähtis. Me näeme, kui palju inimesi osaleb ka hääletuses," ütles abilinnapea.
24. novembril kuulutas Mustamäe Linnaosa Valitsus välja Mustamäe koolide algklassiõpilaste (1.-4. klass) jõulujoonistuste konkursi. Konkursile laekus 257 joonistust, üks ilusam kui teine. Need kõik laeti üles Mustamäe Linnaosa Valitsuse Facebooki lehele, kus 7. detsembrini toimus rahvahääletus konkursi võitja väljaselgitamiseks. Suure rahvahääletuse tulemusena valiti rahvalemmikuks 7-aastane Dahlia Plakan Bastos, kelle pilt kogus 251 häält. Just tema joonistusest valmib 2020. aasta Mustamäe ametlik jõulukaart, mis jõuab pühade eel kõikidesse Mustamäe postkastidesse. Dahlia õpib Tallinna 53. Keskkooli 1. klassis ja tema õpetaja on Svetlana Kovõtška.
Dahlia armastab väga joonistada ning vahel valmib isegi 10 pilti päevas. Võidutööl kujutas tüdruk enda sõnul Jõulu.
Konkursi 26st võidutöödest kokku pandud kunstinäitus kaunistab Tallinna Linnavalitsuse (Vabaduse väljak 7) 1. korruse näituseaknaid 15. detsembrist 2020 kuni 31. jaanuarini 2021 ning parimad joonistused avaldatakse jaanuarikuu Mustamäe Lehes.
Mustamäe Linnaosa Valitsus

Uudise rubriigid: