16.12.2020

Mustamäe jõuluprogrammi raames näidati tasuta perefilmi „Eia jõulud Tondikakul“

Mustamäe Linnaosa Valitsus tegi oma linnaosa inimestele toreda jõulukingi ja kutsus tasuta kinno. Täna, 15. detsembril kell 10 ja 13 said soovijad Kaja Kultuurikeskuse suures saalis vaadata koguperefilmi „Eia jõulud Tondikakul“.

Mõlemad filmiseansid juhatas sisse filmi stsenarist ja režissöör ning raamatu autor Anu Aun, kes ütles, et sellel filmil on ilmselt vanajumala õnnistus.

„Kui hakkasime võttegrupi 40 inimesega Lõuna-Eesti poole sõitma oli maa ümberringi must, aga meil oli vaja filmi jaoks suuri lumehangesid. Lähenedes võttepaigale hakkas aga suurt laia lund sadama ning filmis ongi ehtsad suured lumehanged. Küllap vanajumal arvas, et Eesti lastel on oma jõuluimet vaja,“ meenutas Anu Aun.
Film räägib sellest, et kui kümneaastane linnatüdruk Eia viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu, hakkab juhtuma põnevaid seiklusi. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.
Filmi vaatama tulnud inimesed said osta soodushinnaga Eia jõuluraamatut, kuhu Anu Aun autogramme kirjutas. Müügil oli ka trükisoe Eia värviraamat.
Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats kinkis igale kinokülastajale piparkoogi, väikese meepurgi ning soovis kaunist pühadeootust ja tugevat tervist.


Kui varem on linnaosavalitsus pakkunud tasuta filmielamusi vaid väärikas eas mustamäelastele, siis seekord olid kinno oodatud kõik Mustamäe elanikud.

Ürituste korraldamisel ja läbiviimisel järgiti kõiki Terviseameti ja Tallinna Linnavalitsuse COVID-19 leviku tõkestamise meetmeid, sh jagati tasuta kaitsemaske.

Tasuta jõulukinoseansid soovime edaspidi muuta traditsiooniliseks.

Mustamäe Linnaosa Valitsus

Uudise rubriigid: