15.04.2021

Mustamäe kui eraldi linnaosa sünnipäeva saab tähistada kuupäeva täpsusega

Kuigi linnaosade põhimõtteline moodustamine otsustati juba varem, siis Mustamäe ja veel nelja linnaosa moodustamine otsustati Tallinna Linnavolikogus 15. aprilli 1993. aastal, mis ongi Mustamäe linnaosa sünnipäev.

Kui 2018. aastal sai tähistatud linnaosa 25. sünnipäeva välikohviku ja muusikalise meelelahutusega, siis tänavu on paslik meenutada Mustamäe kujunemislugu.

Mustamäe-nimelise asumi sünniaastaks loetakse 1962. aastat, mil aasta varem moodustatud Tallinna Keskrajooni servale valmis TalTech-i, toona Tallinna Polütehnilise Instituudi ühiselamu, pandi nurgakivi TalTech-i peahoonele ja valmis piirkonna esimene paneelelamu.

1974. aastal jagati toonane Tallinna Keskrajoon kaheks: Lenini rajooniks ja Oktoobri rajooniks. Viimase koosseisu kuulus ka Mustamäe ja administratiivne piirkond kandis seda nime pea paarkümmend aastat kuniks aastani 1991, mil Oktoobri rajoon nimetati ümber Lääne rajooniks. 1993. aastal moodustati eraldi linnaosad ja Oktoobri/Lääne rajooni alad jaotati Kesklinna, Lilleküla (Kristiine), Mustamäe ja Nõmme linnaosade vahel.

Soovin Mustamäe linnaosa aastapäeval kõikidele mustamäelastele kaunist ja edukat päeva!


Lugupidamisega

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem

Uudise rubriigid: