22.05.2017

Mustamäe lasteaedade VI laulupeoke „Siin on hea…“

31. mail toimub Mustamäe lasteaedade VI laulupeoke, mis sel korral kannab nime „Siin on hea…“. Pidu on lasteaedade kingitus linnaosa 55. aastapäevaks. Pidu algab kell 10.30 rongkäiguga Tallinna Saksa Gümnaasiumi juurest Liivaku lasteaia õuele.

Tallinna Liivaku Lasteaed on laulupeokesi korraldanud juba viiel korral. Esimene Mustamäe lasteaedade laulupeoke toimus juba 2004. aastal, idee autor on Liivaku lasteaia muusikaõpetaja Sirje Jõeleht. Laulupeokeste patrooniks on olnud presidendi abikaasa ja folklorist Ingrid Rüütel, keda oodatakse ka sellele peole. Traditsiooniliselt ilmestavad pidu ka RKS Leigarid lasteaiarühm ning teised rahvatantsurühmad.

VI laulupeokese „Siin on hea...” ettevalmistused algasid sügisel 2016. Mustamäe lasteaedade muusikaõpetajate koostöös valiti esitatav repertuaar ja lepiti kokku lauludele sobivad liikumised. Lastel tuli ära õppida kümme laulu, et seda ühiselt dirigent Valter Soosalu juhendamisel ette kanda. Laste laulmist toetab rahvapilliorkester, mida juhendab  Merike Müürsepp Tallinna Lasteaiast Kikas.

„Tulge laulupeokest kuulama, tulge laulupeokest vaatama...” – nii kõlab laulupeokese tunnuslaul. Laulu sisse põimitakse iga laulupeokesega uus salm, mis tuleneb peol esitatavast laulumängust, seega on laulul juba kuus salmi. Laulu autor on Karin Muldma (Tallinna Liivaku Lasteaia muusikaõpetaja), sõnu aitas seada õpetaja Illika Lõhmus. Valminud on laulupeokese logo, mille autoriks on  meie lasteaia lapsevanem Henry Semmel.

Mustamäe lasteaedade laulupeokese üheks tähtsaks ideeks on tutvustada lasteaiaealistele lastele laulupeo traditsioone: rongkäik puhkpillimuusika saatel, laulupeo tuli, ühislaulmine dirigendi juhendamisel, ilusates rahvarõivastes esinemine. Rahvarõivaste kandmise traditsioonid on üks osa teadmistest, mida lasteaedade muusika- ja rühmaõpetajatele märtsikuu koolituse käigus tutvustati, et seda lasteaias lastele edasi anda. Oma teadmisi jagas Liivaku lasteaia majandusjuhataja Eve Jürlau, rahvarõivaid demonstreerisid lapsed ja õpetajad.

2017. aastal toimuva XII koolinoorte laulu- ja tantsupeole „Mina jään” eelnev Mustamäe lasteaedade VI laulupeoke „Siin on hea...”  sobitub ka laste ja noorte kultuuriaasta „Mina ka!” ideega.

Lastele pakub piknikul jäätist Premia Külmhoone AS.

Liivaku lasteaed ootab kõiki nende peost osa saama.

 

Karin Mägi

Projektijuht
Tallinna Liivaku Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: