24.04.2019

Mustamäe lasteaedade teatrifestival sai kümne-aastaseks

Aprillis 2019 pidasid Mustamäe lasteaiad Tallinna Lasteaia Vesiroos eestvedamisel juba 10. korda teatrifestivali. Tänavu osales 17 festivalil lasteaeda.

Kui Vesiroosi lasteaia direktor Jaanika Raudsepp sellele mõttele tuli, ei uskunud ta, et selline üritus jõuab esimese aastakümneni. Kuid selgus, et avatud sai uks imelisse võlumaailma.

Kümneaastane tegutsemine näitab, et üritus on elujõuline ja laste ning õpetajate poolt armastatud. Kõikide nende aastatega on saanud esinemiskogemuse ja nakatunud teatripisikusse 5351 last ja oma lavastajakätt on saanud proovida 745 õpetajat. Lavalaudadele on toodud 259 etendust. 

Suure töö on teinud õpetajad koostöös vanematega kostüümide ja dekoratsioonide loomisel. Õpetajad teevad oma põhitöö kõrvalt vahvaid etendusi ja on näha, et kõik naudivad teatri tegemist. 

Lisaks teatritegemisele on omal kohal liikluskasvatus. Kuu aja jooksul on näha tänavatel liikumas suuri lastegruppe. Lisaks aitab teatri tegemine kaasa laste liikumuse ja tervise parandamisele. Leitakse uusi sõpru ja kasvab enesekindlus ja julgus.

Teatrietendustega teenitav tulu kantakse heategevusfondi „Märka ja aita!“. Sel aastal koguti 492 eurot.

Videokokkuvõte festivalist 2019

 

Jaanika Raudsepp, Tallinna Lasteaia Vesiroos direktor

Uudise rubriigid: