17.04.2019

Mustamäe lasteaiad kohtusid taas mälumängul „Mustamäe öökull”

17. aprillil toimus Tallinna Lasteaias Kikas Mustamäe lasteaedade mälumäng „Mustamäe öökull VI”, kus panid end proovile 14 lasteaia koolieelikud.

See tähendab, et mälumängu on korraldatud juba kuus aastat. Alustati viie lasteaia osavõtul, kuid igal aastal tuli lasteaedu juurde. EV 100 aastal toimus mälumäng 14 lasteaia kaasamisega. Tänavu jäi lasteaedade hulk samaks ning oma teadmisi said proovile panna 56 koolieelikut.  

Mälumängu teemad saadetakse lasteaedadesse juba jaanuaris-veebruaris. Siis jääb aega ettevalmistuseks. Teemad ja küsimuste sisu on valdavalt seotud ümbritseva keskkonnaga. Nii saavad kinnistatud teadmised loodusest, tervisest, lastekirjandusest, loomade-lindude elu-olust, kultuurist, ajaloost, isegi kosmosest. Ei puudu küsimused ka populaarsetest kampaaniatest, nagu konnade päästmine ja prügi sorteerimine. Teadmisi saavad juurde nii lapsed, kui ka õpetajad.

Mälumängust võidavad kõik. Traditsioonilist kohtade arvestust ei peeta, kuid igaüks saab oma punktisummat jälgida ning sellest omad järeldused teha ning ennast selle järgi „pjedestaalile sättida“. Nagu ütles üks osalejatest: „Tähtis ei ole võit, vaid osavõtt ning teadmiste saamine”. 

Mälumäng pakub palju elevust, sest vastuseid mõelda on ju põnev ja õige leidmiseks saab kaaslastega arutada, vaielda ning lõpuks õigesti vastata. Lõbus on ka see, et lõpus ootavad kõiki auhinnad: väike heegeldatud öökull, natuke maiustust, pliiats ning diplom. Lahkudes on lapsed õnnelikud, lehvitatakse, tänatakse, öeldakse „peatse kohtumiseni”.

 

Tiina Lall, Tallinna Lasteaia Kikas direktor

  

Uudise rubriigid: