22.05.2019

Mustamäe lasteaiad kutsuvad kuulama ja vaatama laulupeokest „Kes aias?“

Kolmapäeval, 29. mail 2019 algusega kell 10.30 peavad Mustamäe lasteaiad maha traditsioonilise laulupeokese, seekord pealkirjaga „Kes aias?“. Vaatama ja kuulama on oodatud kõik huvilised.

Käesoleval aastal möödub esimesest üldlaulupeost 150 aastat ja Tallinna Liivaku Lasteaia eestvedamisel toimus Mustamäe lasteaedade esimene laulupeoke 15 aastat tagasi. Laulupeokesi korraldatakse üld- ja koolinoorte laulupidudega samal aastal, kutsudes lapsi suurele peole. Laulupeokeste teemad on tulnud laulu- või rahvamängust ning see lavastatakse peo esimeses osas. Tänavune, seitsmes peoke kannab pealkirja „Kes aias...”. Liivaku lasteaia muusikaõpetaja Karin Muldma ja endine õpetaja Illika Lõhmus kirjutasid tunnuslaulu „Laulupeoke”, kuhu on põimitud kõikide pidude pealkirjad ja iga peoga lisandub üks salm juurde.

Mustamäe lasteaedade VII laulupeokesest „Kes aias..” võtab osa 14 lasteaeda, dirigendiks on  traditsiooniliselt Raul Talmar. Laste laulmist saadab Mustamäe lasteaedade muusikaõpetajatest koosnev rahvapilliorkester, mille eestvedajaks on Merike Müürsepp, Tallinna Lasteaed Kikas muusikaõpetaja.

Peo ettevalmistus algas juba sügisel, kui koos muusikaõpetajatega lepiti kokku repertuaar. Lasteaia õpetajatele on läbi viidud koolitus „Rahvarõivaste kandmise traditsioonidest” (Eve Jürlau). On väga oluline, et osalejad oskaksid hinnata rahvarõivaste ilu ja teaksid nende kandmise traditsioone. Lasteaiad on aastate jooksul uuendanud oma rahvarõivaid, et ühisel peol kenad välja näha. Ka eesolevale peole tuleb üks lasteaed nõelasilmast tulnud riietega.

Laulupeoke algab kell 10.30 rongkäiguga Tallinna Saksa Gümnaasiumi staadioni kõrvalt ja liigub vaskpilliansambli Tuulisbrass muusika saatel Liivaku lasteaia õuealale. Rongkäigu ees liiguvad laulupeokese tuli ning Tallinna ja Mustamäe lipp. Rongkäiku ilmestavad lasteaedade lipud, maskotid ja lasteaedade sildid. Igal peol on oma logo, mille autoriks on lapsevanem Henry Semmel.

Kell 11.00 algab kontsert, mida juhivad Liivaku lasteaia vilistlased Kertu Jahimaa ja Taavi Truumure. Peole aitab hoogu anda meie lõpurühma laps Anelle-Ly.

Laulude vahel esitab RKS Leigarid lasteaiarühm laulumängu „Kes aias” Kihnu variandi. Rühma juhendavad Liivaku lasteaia muusikaõpetaja Sirje Jõeleht ja meie vilistlane Mall Paulus. Tantsupeo pererühmade tantsu „Kirisaba lind” esitab tantsurühm „Rõõmupere” Raplamaalt (juhendaja Helen Reimand).

Liivaku lasteaia aial on välja pandud  näitus „Mina lähen laulupeole” , kus on 13 lasteaia lapse tööd.

Laulupeokestel on olnud palju toetajaid. Pidu lõpeb piknikuga, kus lisaks oma moonakoti sisuga saab maiustada Bambona pakutavate puuviljadega. Alati on oma õla alla pannud ka Mustamäe Linnaosavalitsus. 

 

Karin Mägi, Tallinna Liivaku Lasteaia õppealajuhataja, laulupeokese projektijuht

Uudise rubriigid: