05.06.2018

Mustamäe linnaosa saab Karjavälja tänava

Tallinna linnavalitsus nimetab Mustamäe linnaosas Kadaka asumis paikneva tänava Karjavälja tänavaks.

Karjavälja tänav algab Mustamäe teelt algavale ja kulgeb paralleelselt A. H. Tammsaare teega., ületades Laki tänava. See Tammsaare teega paralleelselt kulgev seni nimetu tänavaharu vajab nime, sest on tajutav iseseisva teena. Ühtlasi muudab linnavalitsus Aiandi tänava leviala

Tegemist on olemasoleva tänavaga, mis kulgeb A. H. Tammsaare tee garaažide, kaubanduskeskuse ja teiste ärihoonete vahelisel alal ja millelt on juurdepääs peamiselt korrastamist vajavatele A. H. Tammsaare tee aadressidega maaüksustele.

Mustamäe tee ja A. H. Tammsaare tee nurgal on säilinud kaks talu: Mustamäe tee 88 aadressil on Mäe talu ja selle kõrval, Mustamäe tee 90 on Karjavälja talu, mille järgi sai nime ka sealne bussipeatus. Seetõttu pidas nimekomisjon sobilikuks anda tänavaharule nimi lähedal asuva Karjavälja talu järgi.

Läänepoolne lõik kõnealusest tänavaharust on hõlmatud Aiandi tänava koosseisu, kuid arvestades, et tänav on Mustamäe teest Laki tänavani tajutav ühe tervikuna, siis leidis nimekomisjon, et ka Aiandi tänava leviala tuleks muuta selliselt, et tänav lõpeks edaspidi kõnealusel uue nimega tänaval.

Tänavanime määramisest teavitati ka maaomanikke, kelle aadressi uuest tänavanimest tulenevalt muudetakse. Nimekomisjoni taotluse on kooskõlastanud ka Mustamäe Linnaosa Valitsus.

Pärast Karjavälja tänava nime määramist, muudetakse sellelt tänavalt juurdepääsu omavate maaüksuste aadressid uuest tänavanimest tulenevalt Tallinna Linnavalitsuse korraldusega.