30.09.2018

Mustamäe reaalgümnaasiumis pakutakse kogu kooliperele tasuta hommikuputru

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis 2018 viiakse 1.–17. oktoobrini ellu pilootprojekt „Hommikupuder“, mille käigus saab kogu koolipere koolisööklas hommikueineks tasuta putru süüa.

Peale selle toimub terve rida üritusi, mis annavad õpilastele infot tervislikust toitumisest ja teraviljade kasulikkusest. Algkoolis arutletakse teemal „Teravilja kasulikkus“ ja „Kasulik puder“. „Rohelise kooli“ projekti aktivistid korraldavad terve rea üritusi teemal „Tervislik toitumine on tervise alus“, inimeseõpetuse tundides räägitakse tervisliku eluviisi kasulikkusest ja putrude söömise vajalikkusest.

Nädal varem valmistati koolis ette väljapanek teemal „Tervislik eluviis“ ja „See kasulik puder“ klassijuhatajate juhendusel. 

10. oktoobril tähistatakse koolis rahvusvahelist pudrupäeva, kus korraldatakse aktsiooni „Kutsume lapsevanemad pudrule“, õpilastele ja õpetajatele toimuvad ka töötoad „Keedame putru õigesti ja maitsvalt“. 

Kool tänab toitlustusfirmat OÜ Orfeum, kes on kooli toitlustamise korraldaja ning oli lahkesti nõus kooliperele putru vaaritama ja projekti toetama, samuti firmat „Veski Mati“, kes andis koolile tasuta 150 kilo teraviljahelbeid, tänu millele sai  kooli hommikupudru projekt teoks.

 

Allikas: Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium

 

Uudise rubriigid: