30.10.2020

Mustamäe saab enam kui saja korteriga sotsiaalhoone

Mul on hea meel teada anda, et Tallinna Linnavalitsus võttis vastu A. H. Tammsaare tee 135 kinnistu detailplaneeringu, mille tulemusel kavandatakse sotsiaalkorteritega hoonet koos teenindavate ruumidega.

Hoonesse on planeeritud üle saja korteri, millest peaaegu pooled on kavandatud kööktubadena ja neljandik 1-toaliste korteritena (tuba ja köök). Detailplaneeringus lahendatakse ala heakorrastus, haljastus, juurdepääsud, parkimine ja tehnovõrkudega varustamine. Õuealale rajatakse ka mänguväljak ja välijõusaal.
Eluruumid on mõeldud eelkõige eakate majutamiseks, sest Mustamäel on vajadus sotsiaalkorterite ning -teenuste järgi. Rajatavasse hoonesse on kavandatud ka kahe- ja kolmetoalised kortereid, mis on mõeldud lastega perede majutamiseks.
Meie linnaosa elanikud on mahukat ja mitmekülgset sotsiaalhoonet oodanud kaua. Teenuskodude rajamine on võimalus meie eakaid parimal moel toetada – linnaosa prioriteet ja soov on elanikele abiks olla, et nende vanaduspõlv oleks väärikam ja elamisväärsem. Huvi rajatava seeniorite teenuskodu järele on mustamäelaste hulgas suur.
Kinnistul paiknenud Mustamäe Linnaosa Valitsuse hoone lammutati möödunud aasta novembris ja sinna rajatakse uus kahe torniga hoone. Hoone esimesel täiskorrusel on sotsiaalkeskus. Ühes tornis asuvad sotsiaalkorterid, teises munitsipaalkorterid. Hoone maa-alusele korrusele on kavandatud parkimine.
Tallinna Linnaplaneerimise Amet sõlmis A. H. Tammsaare tee 135 detailplaneeringu koostamiseks lepingu arhitektuuribüroo Artes Terrae OÜ-ga. Hoone projekteerimisega alustatakse tuleval aastal. Projekti kogumaksumus on 13,6 miljonit eurot.
Selline asjade käik rõõmustab meid kõiki!
Mustamäe linnaosa vanem
Lauri Laats

Uudise rubriigid: