04.10.2019

Mustamäe tänas oma haridusrahvast

3. oktoobri õhtul olid kultuurikeskusesse Kaja kutsutud kõigi Mustamäe üheksa kooli ja 19 lasteaia esindajad. Toimus linnaosa vanema Lauri Laatsi õpetajate päevale pühendatud pidulik vastuvõtt linnaosa haridusrahvale.

Oma peokõnes õpetajatele meenutas linnaosa vanem Lauri Laats vanakreeka filosoofi Platoni mõtet, et just see, kuidas inimene oma haridusteed alustab, määrab suuresti ära tema tuleviku.

„Selge on see, et õpetajaameti pidamine pole lihtsalt töö, see on elukutse selle sõna kõige otsesemas tähenduses,“ ütles Laats. „Haridus on meie kõigi ühine vastutus järgnevate põlvkondade ees ja teie kanda, austatud õpetajad, on see eriti. Olen seda varemgi öelnud ning ütlen jätkuvalt: ma pean väga oluliseks, et te ei õpeta mitte lihtsalt mõnd õppeainet, vaid eelkõige õpetate te noort inimest mõtlema. Just see oskus – mõelda, analüüsida, järeldusi teha – on elus enam kui kulda väärt.

Ma loodan siiralt, et teie käe alla satuvad õpihimulised ja sõnakuulelikud lapsed ja noored, kes teavad selgelt, et just õppimine on garantii nende edukaks tulevikuks, kes ei lase end mõjutada kellelgi ega millelgi ning kelle puberteet läheb mööda justkui möödaminnes… Oh jah, oleks see vaid nii! Nagu me teame, on reaalsus midagi muud. Reaalsuses on ka kõige tublimatel õpilastel raskeid hetki ning mõne noore hingeelu tundubki vaid niisugustest hetkedest koosnevat. Ja just sellisel hetkel võibki nimelt õpetajal olla kellegi jaoks elumuutev roll. Olen veendunud, et te suudate kanda seda vastutust. Ma tänan teid selle eest!“

Pärast ametliku osa lõppu nautis publik Vana Baskini teatri esituses Mika Myllyaho näidendit „Garaaž“, kus haridusrahvast naerutasid Tõnu Oja ja Andrus Eelmäe. 

Fotod

Uudise rubriigid: