01.02.2018

Mustamäe tervisekeskus avas tänasest patsientidele uksed

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluvas Mustamäe tervisekeskuses hakatakse patsiente vastu võtma alates 1. veebruarist.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on pealinna üks eesmärke, et kaasaegsed tervisekeskused oleksid igas linnaosas. „Tallinna arstid on väga heal tasemel ning usun, et tänu pere- ja eriarstide tihedale koostööle saavad patsiendid Mustamäe tervisekeskuses parimat arstiabi,“ sõnas abilinnapea Mölder.

Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselises hoones on pinda 6117 m2. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid, samuti teised toetavad spetsialistid - füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid.

Lisaks on tervisekeskuses tänapäevase tehnikaga varustatud hambaraviosakond, audiomeetriakabinet kuulmisuuringute tegemiseks ning mitmekülgsed võimalused taastusraviks, sealhulgas bassein ravivõimlemiseks. Tervisekeskuses saab teha ka labori- ja radioloogilisi uuringuid.

Hoone esimesel korrusel asuvad lisaks ortopeediliste vahendite kauplusele taastusravikeskus, apteek, kohvik ning prilli- ja lillepood. Teisel korrusel on eriarstiabiruumid ja koolituskeskus, kolmandal-neljandal korrusel asuvad perearstikeskused ja administratsiooni ruumid

Mustamäe tervisekeskus on valminud nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele. Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ, projekteerimis- ja ehitustöid teostas Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS. Keskus läks maksma üle 6 miljoni euro. Projekti kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.