16.01.2018

Mustamäe uus tervisekeskus on kaunis ja sisukas

16. jaanuaril kell 13 avab Mustamäe tervisekeskus aadressil Ehitajate tee 27 pidulikult uksed tänuüritusega projekteerijatele, ehitajatele, kolleegidele, ajakirjanikele.

Esmakordselt nägid mustamäelased seda, kuidas meie uus tervisekeskus seestpoolt välja näeb ja mis seal tulevikus olema saab, möödunud aasta 9. oktoobril, mil huvilistele tutvustati veel pooleli olevat maja. Siis toimus seal ka tervisepäev.

Lauri Laats, Mustamäe linnaosa vanem: “Mul on ääretult hea meel, et mustamäelastele nii oluline asutus nagu kaasaegne tervisekeskus on lõpuks valmis. Inimeste tervis on kapital, mille väärtust on võimatu ülehinnata. Arstiabi kättesaadavus ja loomulikult ka kvaliteet peavad meie saja-aastases riigis paranema ning selle nimel tuleb teha tööd nii asjaomastel instantsidel kui igal inimesel endal. Ainult terves kehas elab terve vaim!

Suur heameel on tervisekeskuse ehitaja, firma Rand ja Tuulberg AS erakordselt sümpaatse suhtumise üle keskkonnahoidu. Suur, ilus, kaasaegne hoone sai valmis – ja kogu ümbrus ainult võitis sellest, muutus veelgi kaunimaks. Suur tänu Lääne-Tallinna Keskhaigla meeskonnale ja tervisekeskuse ehitajale Rand ja Tuulberg! Oma silm on kuningas – juba õige pea on mustamäelased oodatud kõike ise kaema. Kohtumiseni!”

Merike Martinson, Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees, Tallinna Linnavolikogu liige: “Pärast avamisüritust hakkavad nii perearstid kui ka eriarstid järk-järgult kolima uutesse ruumidesse. Loodan, et juba veebruari algul on kogu tervisekeskus koos tugiteenistustega ja loomulikult uue basseiniga tegevuses mustamäelaste heaks. Rõõmustame koos – selleks on põhjust! Uus maja on nüüdisaegne, patsiendi- ja personalisõbralik. Siin peaks tõesti saama kõik oma ideed ellu viia, kusagil ei ole enam ruumilisi piiranguid. Mina julgen väita, et see on kõige ilusam ja sisukam tervisekeskus, mida oleme Tallinnas viimastel aastatel ehitanud – ja mida mustamäelased on ka pikisilmi oodanud.”

 

Teadmiseks

  • Tervisekeskuse 6806 m² suurusel hoonel on neli maapealset ja üks maa-alune korrus
  • Hoone esimesel korrusel asuvad taastusravikeskus, apteek, kohvik, prilli- ja lillepood ning ortopeediliste vahendite kauplus
  • Teisel korrusel on eriarstiabi ruumid ja koolituskeskus
  • Kolmandal-neljandal korrusel asuvad perearstikeskused ja administratsiooniruumid
  • Keldrikorrusel on töötajate garderoobid, tehnilised ruumid, 30 kohaga parkla töötajate autodele.
  • Tervisekeskuse ehitus läks maksma üle 6 miljoni euro.