11.02.2020

Mustamäe väärikate huvikoolis räägiti pärimisõigusest

Täna, 11. veebruaril toimus Mustamäe väärikate huvikooli teine õppepäev, teemaks oli seekord pärimisõigus: pärimine, kinkimine, volitused. Venekeelse loengu andis Progressor Õigusbüroo jurist Jelena Karžetskaja, eestikeelsetele õppuritele jagas teadmisi Mustamäe Linnaosa Valitsuse jurist Kristel Soodla, kellel on kogemused kohtumenetlusest ja seadusloomest.

„Huvikoolis osalejaid oli ka täna palju,“ kinnitas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, „mis minu arvates näitab, et jaanuaris koos Mustamäe eakate nõukoguga käivitatud Mustamäe väärikate huvikool on elujõuline ettevõtmine. Teeb rõõmu, et meie väärikas eas mustamäelased on aktiivsed ja uudishimulikud! Täna kõneks olnud teemaga puutub enamik meist varem või hiljem kokku, teadmised oma vara kinkimise, pärandamise, volituste jms osas kuluvad kõigil marjaks ära. Loengul pandi südamele, et eelkõige tuleb igasugustes pärandiga seotud küsimustes kasuks olla tähelepanelik, kergekäeliselt ja liiga heauskselt ei tasu otsuseid vastu võtta. Kui soovitakse olla oma kodu omanik elu lõpuni, siis ei tohiks kergekäeliselt ka kinkelepingut teha. Loengu järel oli kuulajatel juristidele mitmeid küsimusi ning lektorid Jelena Karžetskaja ja Kristel Soodla vastasid jõudumööda kõigile. Olid harivad tunnid!

Märtsikuus on väärikate huvikoolis kõne all vähem paragrahvidele tuginev teema, nimelt on kavas stiilitund väärikas eas prouadele ja härradele – ja lektoriks võrratu moelooja Oksana Tandit. Hoidke reklaamil silm peal ja tulge kohale!“

 

Mustamäe väärikate huvikooli loengud on eesti ja vene keeles ning toimuvad üks kord kuus teisipäeviti Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja. Akadeemilise osa järel on osalejatel võimalik küsimusi küsida ja neile vastuseid saada. Huvikool on mõeldud mustamäelastele vanuses 65+ ning kõik loengud on tasuta. Huvilised on oodatud!

 

https://photos.app.goo.gl/VjBNP1ke8ezz526N8

Uudise rubriigid: