05.11.2018

Mustamäel avatakse uuenduskuuri läbinud Parditiigi park

Homme, 6. novembril kell 12 on kõik huvilised oodatud Mustamäele Parditiigi pargi uut tegu ja nägu kaema.

„On tõsiselt hea meel, et oleme tänavu suutnud Mustamäel korda teha kolm parki: Parditiigi, Lepistiku ja Kadaka,“ ütleb Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „Alustasime Parditiigi pargi renoveerimist kevadel kõrghaljastuse hooldusega – võsa sai maha võetud, ohtlikud puud jalgteede ääres langetatud, puhastatud sai ka meie legendaarne Parditiik, mille kaldal pidasime 6. oktoobril maha ka Mustamäe esimese Kalafestivali. Pargi Nõmme tee poolse osa jätsime looduslikuks lodualaks, mis tähendab, et mahalangenud puid ja puuoksi ei koristata ning võsa ja kuivanud puid, mis inimesi ei ohusta, seal ei raiuta. Nimetatud pargiosas tunnevad ennast hästi laululinnud – alustaimestik pakub neile pesitsemiseks ja varjumiseks ohtrasti kohti ning mahalangenud puutüvedes elutsevad putukad täidavad toidulauda. Sellega loome pargikülastajatele võimaluse nautida laululindude poolt pakutud kontserte. Tulevikus on plaanis rajada pargi metsikumale alale ka looduse õpperada ja paigaldada pargis elutseva kanakulli tegutsemist jälgida võimaldava veebikaamera.“

 

Parditiigi pargi renoveerimine jätkus läbi suve, park sai uued kõnniteed, kaasajastati pargivalgustus ja paigaldati täiendavalt pargiinventari – pinke ja prügikaste.

„Lisaks ehitasime pargi Nõmme tee poolsesse ossa parkimisplatsi. Parditiigi pargi renoveerimisele kulus tänavu 380 000 eurot. Kui kõik läheb plaanipäraselt, algavad järgmisel aastal ka Männi pargi ulatuslikud renoveerimistööd,“ kinnitab linnaosa vanem Lauri Laats.

Uudise rubriigid: