11.10.2020

Mustamäel taas kaks postkontorit

Reede hommikul oli mul tore võimalus astuda sisse Mustamäe uude postkontorisse aadressil Sõpruse pst 209. Oli väga hea meel näha, et mustamäelaste poolt soovitud postiasutus on taas avatud.

Ehkki ma ei olnud päris esimene külastaja, olin esimene, kes postkaardi ja margi ostis ning saatsin selle oma emale – soovides talle head nädalavahetust. Eesti Post lubas kaardi kätte toimetada „vähemalt“ kolme päevaga.
Meenutan, et suve alguses tabas mustamäelasi halb üllatus, kui saadi teada, et seni Magistrali kaubanduskeskuses paiknenud postkontor viiakse alates 1. juunist üle Mustika keskusesse.
Tegemist oli mustamäelaste jaoks väga halva uudisega – Mustamäe elanike arv seisuga 1. mai 2020 oli 66 449 ja arvestades asjaolu, et siinsest elanikkonnast ca 25% on juba väärikas eas, on üks postkontor kogu linnaosa peale selgelt liiga vähe.
Kutsusin 18. mail Omniva Tallinna regiooni esindajad kokkusaamisele, et arutada uue postkontori võimalikku asukohta Mustamäel. Kohtumisi toimus edaspidi mitmeid ja mitmeid, ka ettepanekuid uue postkontori võimaliku asukoha suhtes oli erinevaid. Meie ise oleksime kõige parema meelega näinud varianti, et Mustamäe uus postkontor avab uksed Kännukuke kvartalis, kuid kahjuks ei leidnud Eesti Post sealt ka hoolika otsimise tulemusena vähegi sobivaid ruume. Siiski on nüüd põhjust rõõmustada, sest Sõpruse pst 209 on Mustamäe teine postkontor avatud.
Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vane

Uudise rubriigid: