19.04.2021

Mustamäel toimub keskkonnateadlik prügijooks

Reedel (23. aprillil) toimub Mustamäel heakorrapäeva prügijooks ehk blogging.

„Eesti jaoks on tegemist nii uue algatusega, et sel pole veel õiget omakeelset nimetustki,“ täpsustas prügijooksu ehk blogging-tagamaid Lauri Laats, Mustamäe linnaosa vanem. Ta jätkas: „Tegemist on kaks-ühes ettevõtmisega, kus on ühendatud liikumistrend ja keskkonnahoid.“

Selgituseks: blogging tuleneb rootsikeelsest „plocka upp“ ehk „korja üles“ ning inglise keelsest „jogging“-ust ehk sörkimisest. Plogging on 2016. aastal Rootsis ultrajooksjate poolt algatatud keskkonnateadlik liikumistrend, mis kombineerib jooksmise ning keskkonnahoiu, kus lisaks liikumisele on eesmärgiks tee ja tee äärde jääva prügi korjamine. Eesti esimene suurem prügijooks toimus 2019. aastal „Teeme ära!“ talgute raames.

Kutsume mustamäelasi üles sel reedel koos Mustamäe Linnaosa Valitsuse töötajatega osalema Mustamäe heakorrapäeva prügijooksul ehk blogging-ul. Prügijooksu saab alustada kell 12:00-15:00 Vilde tee 118 (Kultuurikeskus „Kaja“ ees). Marsruuti ega ajalist piirangut ei ole, ent läbitav distants peaks olema vähemalt kolme kilomeetri pikkune.

Prügikoristuseks vajalikud vahendid – kindad, prügikotid jm saab linnaosa valitsuse eest. Suletud prügikotid tuleb panna avalike prügikastide kõrvale, et koristatud prügi uuesti linnaruumi tagasi ei jõuaks. Prügijooksul tuleb kinni pidada 2+2 hajutamisreeglitest!

Läbitud vahemaast saab teada anda esitades pildi liikumisäpist või spordikellast.

Heakorrapäeva prügijooksule saab ennast registreerida:

Siin!

Täiendava info saamiseks kirjuta e-posti aadressile kristin.karu@tallinnlv.ee või helista telefonil 645 7532.

Keskkonnasäästlikkus algab meist endist!Uudise rubriigid: