31.05.2017

Mustpeade Maja kutsub Tormist kuulama

Reedel, 2. juunil kell 21 kõlab Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas läbilõige Veljo Tormise kooritsüklist "Unustatud rahvad".

Kontserdi annab kammerkoor Collegium Musicale, dirigeerib Endrik Üksvärav.

Veljo Tormise kooritsükkel "Unustatud rahvad" koosneb kuuest osast: Liivlaste pärandus,  Vadja pulmalaulud, Isuri eepos, Ingerimaa õhtud, Vepsa rajad ja Karjala saatus.

Tsükkel valmis vahemikus 1970–1989 ja see on kuue läänemereäärse soome-ugri hõimu muusikaline koondportree. Paljud neist rahvastest on väljasuremise äärel ja on keeli, mida kõnelevad veel vaid üksikud inimesed.

Tallinnas tegutsev Eesti tippkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming.

Kuue tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis.

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet lausa kahel korral "Aasta koori" tiitliga (2014 ja 2011), Endrik Üksvärav on saanud Noore dirigendi preemia (2011) ja koori CD "Peegel peeglis" on premeeritud tiitliga „Aasta kooriplaat 2012“.

Kontsert kuulub Tallinna Vanalinna Päevade programmi.