08.03.2019

Mutionu lasteaed korraldas veebruaris rahvaste kuu

Veebruar oli Tallinna Mutionu Lasteaias rahvaste kuuga seoses tavapärasest teistmoodi.

Kuu algas Venemaale kui lähimale naabrile pühendatud nädalaga. Sellele järgnes Hispaania kui meist kaugel oleva riigi nädal ning lõpuks tuli seoses vabariigi sünnipäevaga Eesti nädalate kord.

Sõbrapäeval viidi läbi temperamentne „Särtsakas Vene-Hispaania pidu“, mille korraldas liikumisõpetaja Regina Rebane. Stiilsel mängupeol sai näha teiste rahvarõivaste ilu, tutvuda traditsiooniliste rahvapillide – balalaika ja kastanjettidega ning tantsida vene rahvatantsu „Kalinka“ ja hispaania tuliste flamenko rütmide saatel.

Rahvuskultuuride nädalatel nautis lasteaiapere erinevaid maitseelamusi vene, hispaania ja eesti köögist. Vene nädalal tervitas direktor hommikuti lasteaeda saabunuid präänikutega. Hispaania nädalal oli köögis juhendamas lasteaia vabatahtlik, hispaanlanna Andrea Marcano García.

Eesti toidu nädalatel oli menüüs eestlaste rahvustoidud. Siis õppisid kõige vanema rühma lapsed oma õpetaja juhendamise järgi leiva tegemist. Esimene kodune leivategu võis tunduda lastele keeruline ja aeganõudev, kuid isetehtud ahjusoe leib maitses imehästi ja oli tegemist väärt küll. Tore oli kuulda, kuidas Tähepüüdjate rühma õpetaja Merle Meister jagas lastele asjakohaseid õpetussõnu eesti köögi sümboliks nimetatud leiva kohta ja on hea mõelda, et ta sai tänu sellele kedagi inspireerida.

Rahvaste kuu vältel oli kõigil võimalus peale vene keele praktiseerida ka hispaania keelseid sõnasid ning tutvuda kolme riigi omapära ja sarnasustega.

Oma kodumaa sünnipäevanädalal korraldati traditsiooniliselt luuleõhtule ka kontsert-aktuse, kus oli kõik nagu päris – kätlemine lasteaia direktoriga, hümn, kõned, laste esinemised ja ühislaulmine. Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud koosolemise tegi ühtmoodi koduseks ja pidulikuks lasteaia muusikaõpetaja Elvi Raidmäe.

Üksteist hoides
Tagi Viilmaa, Tallinna Mutionu Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: