22.03.2018

Mutionu lasteaia XVI teatriõhtu pakkus imelisi emotsioone

15. märtsil 2018 rõõmustas näitekunsti austajaid Tallinna Mutionu Lasteaia teatriõhtu Bliss Majas, kuhu kogunes tänavu kogu lasteaiapere.

XVI Mutionu lasteaia teatriõhtu oli „Eesti Vabariik 100“ raames pühendatud Eesti autorite loomingule. Väikesed ja suured näitlejad koos juhendajate-õpetajatega valmistasid ette Eesti näitekirjanike tekste, tuntud klassikalisi muinaslugusid ja omaloomingut. Tuleb tõdeda, et aastast aastasse on etendused järjest julgemaks ja paremaks läinud.

Teatriõhtut juhtisid Mutitädi (Helju Laaniste) ja Pöial-Liisi. Nende taktikepi all toodi järjest lavale Rõõmurullide rühma etendus „Vares keedab hernesuppi“, Mürakarude rühma etendus „Kassid – meie sõbrad“, kõige pisemate etendus „Jutt Jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda“ ning lõpurühma pärimusalane etendus „Vaeslaps ja talutütar“. Tunnustuse oli ära teeninud iga näitleja ja kõik õpetajad, kes oma kasvandikke teatrimaailma juhatasid.

Mutionu lasteaia teatriõhtuks kutsuti taaskord ellu viies rühm – lastevanematest koosnev näitetrupp. Lavale astus seitse tulihingelist elurõõmsa hoiakuga entusiasti – Karolin Tikerpuu, Innar Hunt, Imre Luite, Jaak Toom, Mai-Liis Õnnis, Andres Lainoja ja Anto Õnnis. Ei saa mainimata jätta, et aastatega on emadest-isadest näitetrupp järjest professionaalsemaks läinud. Lastevanemate suurejooneliseks etteasteks oli kaasakiskuv etendus „Tipp ja Täpp teevad sporti“.

Mutionu teatriõhtu korraldamisel olid toetajateks-partneriteks Bliss Maja ja Karita Gruuse. Teatriõhtu karika ja oma hinnangu kõikidele lavastustele andis üle külaline luuletaja Elo Viiding. Videoülesvõtet tegi Jaan Laugamõts ja fotograafiks oli Maris Krünvald. Loosiratta üllatused tõid Merle Randlepp ja Mati Malsub. Perekond Lainoja toetas Eesti magusameistrite toodanguga, perekond Õnnis abistas kostüümiga, majandusjuhataja Jane Kullamaa kirjutas teatriõhtu värssread.

Rõõm oli näha Mutionu Lasteaia teatriõhtul Kristiine linnaosa vanemat Jaanus Riibet ning kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialisti Maret Truusalu. Kristiine linnaosa valitsus tegi üllatuskingid kõikidele esinejatele ja juhendajatele.

Mutionu LA teatriõhtu on hea võimalus näitekunstiga tegelemiseks ja imeliste emotsioonide saamiseks. Lasteaed tänab kõiki toetajaid, lapsevanemaid, hoolekogu ning vaatama ja kaasa elama tulnud huvilisi!

Tagi Viilmaa, Tallinna Mutionu Lasteaia direktor

Foto: Maris Krünvald

Uudise rubriigid: