31.10.2017

Muudatused Rahumäe ja Pärnamäe jäätmejaamade töös

Kätte on jõudnud pime sügisaeg ja see toob endaga kaasa mõningased muudatused Pärnamäe ja Rahumäe jäätmejaamade töös.

Alates 1. novembrist on nii Rahumäe kui Pärnamäe jäätmejaamad avatud E-N 14-19 ja L-P 10-15. Lahtiolekuaegade muutumine on seotud talvehooajale üleminekuga, mil päevad on lühemad ja jaamade kasutusaktiivsus madalam. Pärnamäe jäätmejaamas muutub võrreldes varasemaga vaid esmaspäevane lahtiolekuaeg. Rahumäe jäätmejaamas lüheneb lahtiolekuaeg kõigil päevadel kolme tunni võrra.

Lisaks toimuvad muudatused hinnakirjas. Kui varasemalt sai Rahumäe jäätmejaamas kuni 1 m3 kipsi ja muid isolatsioonimaterjale üle anda tasuta, siis alates novembrist tuleb kogu üleantava kipsi ja isolatsioonimaterjali eest maksta 30 eurot m3. Tegemist on materjalidega, millel puudub taaskasutusväärtus ning seetõttu ei ole linnal enam võimalik nende maksumust doteerida. Endiselt saab mõlemasse jäätmejaama tasuta üle anda kuni 1 m3 töötlemata puitu, sorteeritud betooni, telliseid, plaate ja keraamikatooteid, lehtklaasi ja plaste, kuni 0,6 m3 kasutuskõlblikke riideid ning aia- ja haljastusjäätmeid. Iga järgneva kuupmeetri hind on 30 eurot, aia- ja haljastusjäätmetel 20 eurot ning kasutuskõlbmatutel riietel 10 eurot. Tasu eest saab üle anda ka tõrvapappi, pinnast ja kive, suurjäätmeid, ehituse ja lammutuse segaprahti, eterniiti jmt. Eelpooltoodud tingimused kehtivad kodumajapidamisest pärinevatele jäätmetele, ettevõtetele kehtib eraldi hinnakiri. Täpsemalt saab uute hinnakirjade ja lahtiolekuaegadega tutvuda Tallinna kodulehel www.tallinn.ee/jaatmejaamad-tallinnas, MTÜ Keskkonnateenused kodulehel www.jaatmejaam.ee või Tallinna Keskkonnaameti telefonil 640 4610.

Antud muudatustega ühtlustuvad Pärnamäe ja Rahumäe jäätmejaamade hinnakirjad ning lahtiolekuajad. Jäätmejaamade lahtiolekuajad pikenevad taas kevadel!