26.05.2020

Muudatused Tallinna ühistranspordiliinidel alates 01.06.2020

Alates 1. juunist läheb Tallinna ühistransport üle suvisele töökorraldusele. Ekspressbussiliinid nr 9 ja 53 liidetakse üheks liiniks. Bussiliini nr 62 liikumistee muutub. Mitmed bussipeatused saavad uue nime, samuti lisandub uus Estonia peatus.

Alates 1. juunist läheb Tallinna ühistransport üle suvisele töökorraldusele, millega seoses muutuvad enamike bussiliinide ning kõigi trammi- ja trollibussiliinide sõiduplaanid.

Ekspressbussiliinid nr 9 ja 53 liidetakse alates 1. juunist kokku üheks liiniks. Kadaka – Priisle ekspressbussiliini liininumbriks saab nr 9 ning liini liikumistee ja peatused kattuvad olemasolevate bussiliinidega nr 9 ja 53. Kadaka suunal hakkab liin peatuma uues Estonia peatuses, mis paikneb Estonia puiesteel Tammsaare pargi kõrval. Ära jääb Estonia peatus Teatri väljakul. Liini intervall on ca 11-12 min.

Ekspressbussiliinidele nr 11 (Kadaka suunal) ja 46 (Väike-Õismäe suunal) lisandub Estonia peatus Estonia puiesteel Tammsaare pargi kõrval. Samuti hakkab seal peatuses peatuma liin nr 9 Kadaka suunal.

Bussiliinile nr 61 lisatakse täiendavaid väljumisi, liini teenindatakse õhtuti kauem. Samuti lisatakse laupäeviti ja pühapäeviti täiendavaid väljumisi, et vähendada hommikust ja õhtust intervalli.

Bussiliini nr 62 liikumistee muutub Mäeküla suunal, liin hakkab teenindama Kotermaa tänavat ka linnast väljuval suunal, lisanduvad Kotermaa ja Moonalao peatused.

Bussiliinile nr 66 lisatakse pärastlõunasel ja õhtusel ajal täiendavaid väljumisi.

Bussiliinile nr 72 lisatakse täiendav väljumine tööpäeva hommikuti Kopli suunal, mistõttu liin hakkab teenindama varem.

Alates 1. juunist on mitmetel peatustel uued nimed, mis on leitavad alljärgnevas tabelis. Sulgudes on märgitud tänav, kui peatuse nimi muutub vaid sellel tänaval asuvas peatuses, mitte kõikides sellenimelistes peatustes.

Juhime tähelepanu, et bussipeatuste Hotell Tallinn, Pikaliiva ja Vineeri nimi muutub vaid märgitud tänaval asuvas peatuses. Telliskivi trammipeatuse nimi ei muutu! 

Vana-Lõuna nime kannab 31. maini Tehnika tänaval Kitseküla rongipeatuse juures asuv bussipeatus, kus peatub bussiliin nr 32 Kopli suunal. Alates 1. juunist kannab Vana-Lõuna bussipeatuse nime Vana-Lõuna tänaval asuv bussipeatus, kus peatub bussiliin nr 32 Kopli suunal.

Sõiduplaanidega on võimalik tutvuda Tallinna linna veebilehel: https://transport.tallinn.ee/.

Tallinna Transpordiamet
Tel 640 4121, 640 4627