18.01.2018

Müüdid ja tegelikkus - uued nõuded ettevõtjatele isikuandmete töötlemisel

18. jaanuaril 2018 kell 10.00-11.30 TTÜ Mektory suures saalis aadressil Raja 15 Tallinnas.

UUS KOOSTÖÖPROJEKT TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLIGA

Tallinna Ettevõtlusamet koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga kutsub osalema loengusarja "Ettevõtlusakadeemia 2018" seminaril 18. jaanuaril 2018 kell 10.00-11.30 TTÜ Mektory suures saalis aadressil Raja 15 Tallinnas.

Ettevõtlusakadeemia seminari "Müüdid ja tegelikkus - uued nõuded ettevõtjatele isikuandmete töötlemisel" lektor on Kari Käsper, TTÜ majandusteaduskond, õiguse instituut.

25. mail 2018 jõustub Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus, mis asendab seni kehtinud Eesti isikuandmete kaitse seaduse. See puudutab kõiki ettevõtjaid (ja mitte ainult), sest isikuandmeid töötlevad tänapäeval kõik organisatsioonid, nii väikesed kui suured, nii äriettevõtted kui riigiasutused. Seoses reformiga on aga levimas palju teadmatust ja müüte. Ettekandes räägitakse lühidalt, millistest põhimõtetest ja eesmärkidest isikuandmete kaitse reeglid Euroopas lähtuvad ning jagatakse mõned praktilised vihjed, mida isikuandmeid kogudes ja töödeldes tasub ettevõtjana silmas pidada.

Lektor Kari Käsper õpetab Tallinna Tehnikaülikoolis Euroopa Liidu ja inimõigustega seonduvaid aineid, sealhulgas privaatsus- ja andmekaitseõigust. Ta asutas ja juhib ka sõltumatut inimõigusorganisatsiooni Eesti Inimõiguste Keskus. Lisaks on ta Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu liige ja Eesti Juristide Liidu volikogu liige. Ta nõustanud eksperdina ülemaailmseid tehnoloogiaettevõtteid, Euroopa Komisjoni ja ÜRO Pagulasametit ning koolitanud Eesti riigiametnikke Euroopa Liidu teemadel.

Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine

Registreerimisvorm

Lisainfo:      

Krista Kink                            
Tallinna Ettevõtlusamet                            
E-post: krista.kink@tallinnlv.ee                            
Tel: 640 4225    

Helena Rozeik
Tallinna Tehnikaülikool
E-post: helena.rozeik@ttu.ee
Tel: 620 4102

Ettevõtlusakadeemia_veeb.jpg