20.06.2018

Muumi rühma põnev ööpäev

Meie vabatahtlik Beatriu tegi koostööd koordineeriva organisatsiooniga EstYes ning seoses sellega tuli mõte projektiks, et lisaks koolieelikute traditsioonilisel ööbimisel teha neile ka väljasõit.

Mõte saigi teoks. Tore oli see, et lisaks meie praegustele vabatahtlikele Beatriule ja Melikele, osales matkal ka Muumide rühma esimene vabatahtlik Malela ning ööbimisüritusel ka eelmise aasta vabatahtlik Matuš. Ehk siis projekti olid kaasatud kõik meie lasteaia vabatahtlikud.

Päev pärast lõpupidu oligi hommik käes, et minna rongile, mis viis Aegviitu. Nii mõnegi lapse jaoks oli rongisõit esmakordne ning tekitas suurt elevust.

Aegviidus seati esmalt sammud sealse seiklusraja poole.  Rada oli lastele põnev ning ka eneseületust nõudev. Kui rada kordi ja kordi läbitud ning külakiigelgi kiigutud, võeti suund Piibe kohvikule. Selleks ajaks olidki kõhud juba tühjad ning lõuna maitses tänu sellele väga hea. Edasi saadi tutvuda Aegviidu Looduskeskusega ning kui seal kõik läbi uudistatud leiti, et veel on jaksu minna Sõõriksoo matkarajale loodusega tutvuma.  Rada ei olnud õnneks väga pikk ning oli kõikidele lastele jõukohane. Selleks ajaks oli aga peale tulnud tunne, et nüüd võiks ikka lasteaeda tagasi pöörduda, sest ees oli ootamas veel pikk õhtu, kuhu mahtus paljutki. Vabatahtlikud olid õhtuseks programmiks  ette valmistanud mitmesugused mängud, mis olid veidi teistsugused kui eesti laste mängud. Meeldisid need loomulikult kõikidele ja osaleti rõõmuga. Pika päeva lõpetas öödisko. Kuna päev oli olnud tõsiselt pikk ja tegevuste rohke, siis oli uni kõikidel kiire tulema.

Sellist ööpäevaringset üritust  lastele pole meie majas enne olnud ja kes teab, kas enam tuleb ka. Suur osa selles oli meie tublidel vabatahtlikel, kelle eestvedamisel selline tore projekt teoks sai.

Suur tänu ka EstYesile projekti toetuse eest!

õppealajuhataja Karin Pero