28.08.2019

Muuseumihariduse infopäeva fookuses on õppeainete lõimimine ja hariduse tulevikuvisioonid

Homme, 29. augustil kella 11–16 on õpetajad ja koolijuhid oodatud muuseumihariduse infopäevale Kumu kunstimuuseumisse. Eesti Kunstimuuseum korraldab õpetajatele ja koolijuhtidele suunatud teabepäeva juba kolmandat aastat. Seekord on teabepäeva fookuses õppeainete lõimimine ja tulevikule orienteeritud ning loomingulise hariduse kujundamine nii koolis kui ka muuseumis.

Infopäeval osalejaid tervitab avakõnega Sirje Helme, Eesti Kunstimuuseumi direktor. Sellele järgneb paneeldiskussioon Kumu auditooriumis, kus arutletakse haridusmaastiku tulevikuvisioonide üle. Oma vaateid tutvustavad tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, Terje Kapp Tartu Ülikooli teaduskoolist ja Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Grete-Stina Haaristo. Vestlust modereerib Urmas Vaino.

Haridusmessi alal Kumu sisehoovis saavad õpetajad tutvuda muuseumide 2019/2020. õppeaasta programmidega – oma tegevusi on tutvustamas 26 muuseumi üle Eesti.

Kumu kunstimuuseumi hariduskeskuse ruumides, aatriumis ning näitusesaalides toimuvates praktilistes töötubades demonstreerivad muuseumid, milliseid võimalusi pakuvad eri meetodite ja teemakäsitluste näol mäluasutused õppeainete lõimimiseks muuseumitundides.

Päeva jooksul on osalejatel võimalus külastada kõiki Kumu näitusi. 

Kava:
11.00–11.45 Saabumine Kumu kunstimuuseumisse, registreerimine töötubadesse
11.50 Avamine ja tervitus Kumu aatriumis
12.00–16.00 Haridusmess Kumu sisehoovis
12.00–13.00 Paneeldiskussioon Kumu auditooriumis
13.00–13.30 Lõuna
13.30–16.00 Töötoad
16.00 Messi lõpp
16.00–20.00 Osalejatele vaba sissepääs Kumu näitustele

Osalevad muuseumid: Eesti Kunstimuuseum; Eesti Rahva Muuseum; Eesti Ajaloomuuseum; Eesti Arhitektuurimuuseum; Eesti Loodusmuuseum; Eesti Maaelumuuseumid; Eesti Meremuuseum; Eesti Rahvusarhiiv; Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum; Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum; Eesti Tervishoiu Muuseum; Eesti Vabaõhumuuseum; Hiiumaa Muuseumid; Ida-Virumaa muuseumid; Jääaja Keskus; Narva Muuseum; NUKU muuseum; Sibulatee piirkonna muuseumid; Sillaotsa Talumuuseum; Tallinna Kunstihoone; Tallinna Linnamuuseum; Tartu Kunstimuuseum; Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed; Tartu Ülikooli muuseum; Tartu Ülikooli teaduskool.

Täpsem info ja kava kodulehel

Üritus Facebookis

 

Uudise rubriigid: