14.10.2016

Muusika- ja leivapäev meie lasteaias

04. oktoobril sai Kullerkupu lasteaias tähistatud kahte tähtsat päeva korraga-ülemaailmset muusikapäeva ja lasteaia traditsioonilist leivapäeva.

Leivapäeva on lasteaias tähistanud juba mitmed aastad. Selleks on meil hea koostöö Leiburiga, kes igal aastal meile oma põnevat ja uuemat sortimenti pakub. Igas rühmas toimuvad sellel päeval erinevad leivateemalised üritused. Näiteks Muumi rühmas maitsti ja hinnati erinevaid leiva- ja saiatooteid. Hiljem sai iga laps oma emale-isale just temale sobiva kaunistusega võileiva valmistada.

Sipsiku rühma lapsed tegid samuti võileibu, kuid ka või valmistasid täiesti ise. Krõlli rühma lastel oli lisaks Leiburi toodetele ka kodus emad küpsetanud leiba-saia, et siis saaks maitseid võrrelda.

Kuna rahvusvaheline muusikapäev oli 01. oktoobril ning laupäeval, siis meie muusikaõpetaja Sirje soovis seda koos Kullerkupu lastega tähistada 04. oktoobril.  Selleks viis ta lapsed külla „pilliaeda“. Muusikaõpetaja Sirjel on kodus võimas pillipark, millest ta osakese sel päeval lastele tutvumiseks kaasa tõi. Lastel oli võimalus pille vaadelda, võrrelda nende suurusi, teada saada, kes üldse pille valmistab ja seda, kui erinevalt võivad need veel kõlada. Erinevate pillide saatel said lapsed kaasa laulda ning tantsida. Kõige põnevam osa lastel oli muidugi ise erinevaid pille proovida-mängida. Lõpuks sai iga laps valida endale kõige rohkem meeldinud pilli pildi ning selle endale meenutuseks kaasa võtta.