12.05.2022

NAKSITRALLID ja aprill!

Aprillikuu algas NAKSITRALLID rühma jaoks väga huvitavalt, kuna aprill on nuti-ja südamekuu, siis lasteaias on kokku pandud nutikas südamekuu tervisekalender. Iga päev sai avada uue akna, kust alt tuli mingi põnev üllatus välja.

Iga nädal saime tutvuda erinevate robotitega, mõni oli juba tuttav, mõni oli täitsa võõras veel. Lastele meeldib väga robotitega tegevusi teha, kõikide tähelepanu on suunatud robotile ning mõtted jooksevad. Kindlasti kaasame roboteid oma igapäevastesse tegevustesse tihedamini ka edaspidi, oli näha, et see aitab lastel tähelepanu ühel asjal hoida.

Aprilli alguses oli lasteaias raamatunädal, lapsed võisid tuua lasteaeda teistele näitamiseks kaasa oma lemmiku raamatu, mis hiljem ka lasteaia saali näitusele läks. Lugesime enne lõunaunesid NAKSITRALLID rühma laste kohale toodud raamatuid ka teistele.

Kuna aprill keskendus tervisele suures osas, siis avasime selle maailma laiemalt ka NAKSITRALLID lastele-näitasime erinevaid mõistekaarte, lasime lastel pakkuda, millised on tervisele olulised tegevused, mida võiks süüa, et tervis oleks tugev. Õnneks olid NAKSITRALLID üsna teadlikud tervislikust toitumisest ja tervislikest harjumustest.

NAKSITRALLID õppisid ka kehaosasid ja siseorganeid ning kõige selle lõpuks kuulasid stetoskoobiga südametukseid, NAKSITRALLID tundsid end kui arstid.

Munadepüha puhul voolisime kõik koos savist kausse, mis olid ideaalsed munade hoiustamiseks.

Aprilli mahtus ka õuesõppepäev, tutvusime toas luubiga ning seejärel suundusime lasteaia õueala erinevaid paiku luubiga uurima. Sellised praktilised tegevused on NAKSITRALLID rühmas ikka endiselt esikohal, kõike, mida saab ise teha, tekitab kõvasti rõõmu ja huvi. Kuid kuna ilm vedas meid pisut alt ja päikese ning varjudega õues suurt midagi korda saata polnud nagu algselt plaanis oli, siis kogusime lasteaia õuealalt kokku erineva kuju ja suurusega anumad ning asetasime need õueala pinkidele, et sinna sisse vihm sajaks ning hiljem saaks vaadata, millises anumas kõige rohkem vett tundub olevat.

Muusikaõpetaja Merili korraldas meile vahva külastuse raamatubussi, mis lausa ise meie juurde sõitis. Uurisime seal erinevaid raamatuid ning saime ka endale ühe raamatu kingituseks.

Terve viimase aprillinädala jooksul võisid lapsed kodust kaasa tuua ka enda nutika mänguasja, lapsed olid väga elevil, et saaks rühmakaaslastele erinevaid nutikaid mänguasju näidata ja kõik koos nendega mängida.

Oleme valmis uueks kuuks ja loodame, et uus kuu toob meile sama palju huvitavaid uusi kogemusi ja teadmisi ning et hoiame ikka meeles, kuidas oma tervist hoida.