29.12.2021

NAKSITRALLID ja detsembrikuu

Meie pere jõuluaeg...

Detsembrikuu oli Naksitrallide jaoks väga jõuluhõnguline ning teistsugune, nimelt olime me peaaegu terve kuu ühendatud naaberrühmaga- SIPSIKUD. Lastele tekkisid uued mängukaaslased, lõbu ja lusti oli laialt.

Lastel olid igal esmaspäeval jõuluootuse hommikud, kus neil käisid päkapikud ning tõid mingi üllatuse ja isegi mõne ülesande lahendamiseks-valisime koos mänguasju internetipoest, kaunistasime jõulusokke, valmistasime ja kaunistasime piprkooke, tantsisime ja laulsime koos karuga.

Lastel oli õppekäik Stroomi asumi jõulukuuse juurde ning ka muid harivaid õppekäike Stroomi asumis, arutasime raagus puude üle ning rääkisime, miks puud üldse talvel raagus on ja mida see tähendab.

See kuu oli täis palju arutlemist, mõistekaartide koostamist ning vestlemist- arutasime, miks talvel külm on ning mida teha ja milliseid riideid valida, et külm ei hakkaks. Koostasime mõistekaarte erinevatel jõulu ja talveteemadel ning iga laps sai mõelda, kelleks suureks kasvades saada tahab.

Lastel oli ka lasteaia saalis jõulupidu, meid külastas Jõuluvana, lapsed said talle laulda, tantsida ja luuletust esitada, muidugi kaasati Jõuluvana sellesse tralli ja tantsiti koos Jõulutaadiga. Kõik lapsed said ka Jõulutaadilt kingituse, oh seda kingi avamise elevust…

Kaunistasime kõik koos jõulukaarte ning rühma tillukest kuid vägagi uhket jõulupuud, lapsed said ise kaunistused valida ning need sobivasse kohta riputada, jõulukaartidele igasuguseid sädelevaid kleepse panna ja jõuluvana figuure kleepida.

Lapsed tutvusid terve kuu vältel  jõulukommete, traditsioonide, söökide ja muusikaga.