12.04.2021

NAKSITRALLID märtsis!

"TEEME ISE TEATRIT" oli NAKSITRALLID RÜHMA märtsikuu projekti teema.

„TEEME ISE TEATRIT!“ oli NAKSITRALLID RÜHMA märtsikuu projekti teema

Projekti käigus sai läbi mängitud kaks lavastusmängu "Unevanamees" (J. Parijõgi) ja "Kuidas loomad endale sabad said" (Aafrika muinasjutt). Kaasasime tegevusse võimalikult palju lapsi, et nad tunneksid oma osa lavastuse valmimisel. Lapsed said valida erinevaid rolle ja harjutada dialoogi.

Naistepäevaks meisterdasime emadele pärlikee. Emakeele päevaks olid rühmade õpetajad ja juhtkond moodustanud lasteaia õuealale seitse põnevat keelepesa. Igas pesas oli tore ülesanne, mis oli seotud tähtede või sõnadega. Kui kõik pesad läbitud, saime kokku sõna EMAKEEL.

Oma rühma kaunimaks sõnaks valisid NAKSITRALLID rühma lapsed sõna PÄIKE, mille nad ka üheskoos kaunistasid.

Veepäeval katse tegemisel "Upub - ei upu“  said lapsed teadmisi kehade omadustest püsida vee peal ja kuidas inimesed seda päris elus kasutavad (laevade, paatide ehitamine, päästerõngas jm), lapsed meisterdasid ja voolisid kalu.

Fantaasiaprojektis osalemine, mille korraldas ERR Lasteekraan, oli lastele lõbus ja hariv. Ladusime klotsidest ja kinnitasime nöörile pesupulkadega tähtedest sõna "Kevad".

Jalutuskäigud ja loodusretked teemal "Kevad koputab uksele" Stroomi rannaparki on avardanud laste silmaringi ja vaatlusoskust.

Toredad olid NAKSITRALLIDe kevadised tegemised-toimetamised  toas ja õues! Jalutuskäigud ja loodusretked "Kevad koputab uksele" Stroomi rannaparki on avardanud laste silmaringi ja vaatlusoskust.

Toredad olid NAKSITRALLI kevadised tegemised-toimetamised  toas ja õues!