02.11.2021

NAKSITRALLID oktoobris!

Oktoober kihutas mööda täiskiirusel, aga Naksitrallidel mahtus tegevusi jahedasse oktoobrisse sellegipoolest. Kuu algas kohe väga musikaalselt muusikapäevaga, lasteaias käis lastele laulmas Janika Sillamaa.

Jätkates Maailmakoristuspäeva teemal, mis leidis aset küll septembrikuus kuid on pidevalt aktuaalne, käisid lapsed vaatamas Lepatriinu Lasteteatri etendust ´´Prügikuningriik´´. Lisaks sellele etendusele oli meie lastel võimalus vaadata ka Ervin Lillepea etendust ´´Doktor Ai-Ai-Ai´´, lapsed kohe elavnesid, toas pesid kõik käsi ning laususid juurde, et ´´Doktor ütles, et käsi peab pesema´´.

Naksitrallidel oli kuu jooksul palju juttu igasugustest teraviljadest ning mida neist teha, värvisime viljapäid, vaatasime videot kuidas kombain vilja lõikab, tegime soolataignast tigusid ja  lapsed said ise ka leiva tegemisel käed jahuseks teha, see meeldis neile kohe nii väga, et paluti veel küpsetada. Õunapäeva puhul küpsetasidki Naksitrallid usinasti õunakooki, tükikesi jagati terve lasteaia peale, kõik said maitsta.

Lisaks soolataigna tigudele said lapsed QOBO robotiga, kes on ka tigu, ülesandeid lahendada, võtsime osa Proge Tiigri õpilasüritusest, lapsed said teo käskluste peale ruumist värve otsida, õiget värvi kellukest tilistada, ise teha raja üle Eesti kaardi kalade juurde, viia õunu mööda teo rada lõpp-punkti ning arvutada. Kuid tigu ei andnud ainult käskluseid, tigu mängis ka muusikat, mille järgi kõik lapsed kohe tantsima hakkasid ja aeg-ajalt palus tigu ka oma nina sügada, kohati oli tekkinud lausa järjekord, kes saab esimesena teo nina puudutada.

Oktoobrikuusse mahtus veel kaisukarude päev, meie rühma külastas ka üks karumõmm, kes tantsis ja laulis koos lastega, lapsed lõikasid talle kangast kaisukaru kujud välja ning kleepisid paberile, karumõmm oli väga rõõmus, nähes laste pingutusi.

Oktoobri lõpus oli ka veidi võõras tähtpäev-Halloween, Naksitrallid aga olid kursis selle tähtpäevaga ja palusid, et me teeksime kõik koos midagi Halloweeni jaoks, mõeldud-tehtud. Lapsed said oma käelabad üleni värviseks teha ja seejärel käega paberile vajutada, lõpptulemuseks oli Halloweeni ämblik, kellel roheline, kellel sinine, kollane või hoopiski must.